رای به سایت :
324
محبوب
حوزه بسیج دانش آموزی برادران ناحیه شهید محلاتی
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
پنجشنبه 04 بهمن 1397 -
اولین آتش را نواب در دل ما روشن کرد
رهبر انقلاب فرمودند:

اولین آتش را نواب در دل ما روشن کرد

رهبر معظم انقلاب در اهمیت جایگاه نواب صفوی فرمودند: «وی اولین جرقه‌های انگیزش انقلاب اسلامی را در من به وجود آورد و هیچ شکی ندارم که اولین آتش را در دل ما نواب روشن کرد.»
calendar
تاریخ : 1396/10/27 - 11:28
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه بسیج دانش آموزی برادران ناحیه شهید محلاتی   ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، جمعیت فدائیان اسلام تشکیلات اسلام‌گرای شیعهٔ در ایران بود که در دههٔ ۱۳۲۰، به رهبری طلبهٔ جوانی به نام مجتبی نواب صفوی با هدف برقراری حکومت اسلامی تشکیل شد.

جریان مذهبی یکی از ستونهای اصلی مبارزاتی علیه رژیم فاسد پهلوی بود. قطعا یکی از مهمترین جریان های مذهبی که پیش از بسیاری از گروه ها رهبری مبارزه را شروع کرد، گروه فدائیان اسلام بود؛ شخصیت برجسته این جریان نیز سید مجتبی میرلوحی متولد سال 1303 و معروف به نواب صفوی بود و او بود که فدائیان اسلام را با آمدنش به ایران از نجف پایه گذاری کرد.

همچون دیگر جریان های مذهبی مبارز، فدائیان اسلام نیز پیوندهای عمیقی با بازار داشتند. در واقع رویکرد فدائیان اسلام در درجه نخست مبارزه با جلوه‌های بی‌دینی بود.

کار نواب ماهیت سیاسی داشت

رهبر معظم انقلاب در مصاحبه ای در سال 1363 فرمودند: « کار نواب اولین حرکت سازمان یافته، محاسبه شده و پیش بینی شده در مقابل موج ضد دینی است، بنابراین کار نواب اگرچه با انگیزه و شعار و رنگ و بوی  مذهبی آغاز شده بود کاملا محتوای سیاسی هم داشت»


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18885
سجاد آجیده طلبمطالب مرتبط