رای به سایت :
57
محبوب
حوزه بسیج دانش آموزی خواهران ناحیه شهید محلاتی
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
شنبه 04 خرداد 1398 -
پیام تسلیت رهبرمعظم انقلاب اسلامی پس از در گذشت آیت الله عباس واعظ طبسی
پیام تسلیت رهبرمعظم انقلاب اسلامی پس از در گذشت آیت الله عباس واعظ طبسی

رهبرمعظم انقلاب اسلامی پس از در گذشت آیت الله عباس واعظ طبسی پیام تسلیتی صادر کردند.
calendar
تاریخ : 1394/12/17 - 23:47
source
منبع : تبیان
2
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه بسیج دانش آموزی خواهران ناحیه شهید محلاتی   ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

آیت‌الله عباس واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در استان‌های خراسان و تولیت آستان قدس رضوی بامداد جمعه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۴، پس از تحمل یک دوره بیماری به ملکوت اعلی پیوست.

 

ایشان در آخرین حضور فعال سیاسی‌اش روز جمعه هفتم اسفند ماه در پای صندوق رأی حاضر شد و در عصر همان روز به دلیل عارضه تنفسی به بیمارستان امام رضا - علیه السلام - مشهد منتقل شد و در نهایت بامداد جمعه چهاردهم اسفند ماه پس از تحمل یک دوره بیماری چشم از جهان فروبست و دعوت حق را لبیک گفت.

پس از درگذشت این عالم مجاهد و یار صادق انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.متن پیام رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و اندوه خبر درگذشت عالم مجاهد و یار صادق انقلاب جناب حجةالاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ عباس واعظ طبسی رحمةالله علیه را دریافت کردم. ایشان برادری همدل و همزبان برای اینجانب و مریدی صَدیق برای امام راحل و خدمتگزاری پایدار و سخت کوش برای انقلاب بودند. از نخستین طلیعه های مبارزات نهضت اسلامی، مشهد مقدس شاهد حضور شجاعانه و اثرگذار این روحانی محترم در عرصه های پرخطر و قبول دشواریهای آن بود و این حضور صریح و صادقانه تا آخرین روزهای مبارزات ملت ایران ادامه یافت.
پس از انقلاب، اعتماد امام بزرگوار به ایشان منشأ کسب افتخار تولیت و خدمت به آستان مبارک رضوی علیه آلاف التحیة و السلام شد و خدمات بی سابقه به این آستان مقدس با همت و عزم راسخ ایشان شکل گرفت و امید است که توجهات آن حضرت شامل حال این خدمتگزار با اخلاص گردد. موضع انقلابی و وفاداری به آرمانهای نظام اسلامی و مجاهدت در این مسیر دشوار که غالباً بدون تظاهر انجام گرفته است، خود فصل دیگری از زندگی این روحانی عالیقدر است. اکنون با فقدان ایشان اینجانب برادر مهربان و همسنگر دوران غربت و شدت پیش از انقلاب و همکار سخت کوش سالهای پس از انقلاب را از دست داده و از خداوند رحیم پاداش شایسته و غفران و رضوان الهی را برای ایشان مسألت می‌کنم.
به خاندان مکرّم و بازماندگان ایشان بویژه همسر صبور و نیک اندیش و فرزندان محترم صمیمانه تسلیت عرض میکنم و صبر و اجر برای آنان مسألت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای
۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۴

همچنین پس از مراسم تشییع با شکوه پیکر آیت الله واعظ طبسی، آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، پس از زیارت مضجع نورانی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا - علیه السلام -، با حضور در صحن جامع رضوی، نماز میت را بر پیکر یار صادق انقلاب اقامه کردند.
پیکر تولیت آستان قدس رضوی، پس از اقامه نماز برای تدفین به رواق توحیدخانه، پشت سر امام - علیه السلام - و صحن عتیق منتقل شد تا در جوار آقا علی بن موسی الرضا - علیه السلام -، به خاک سپرده شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12539
فاطمه نیک بختمطالب مرتبط