رای به سایت :
1768
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
جمعه 03 خرداد 1398 -
بغضی در گلو مانع سخن گفتن مادر شهید می‌شد که گویا هنوز هم منتظر آمدن فرزند است/ دیدار با امام خامنه‌ای هدیه‌ای از طرف فرزندم
یادداشت/

بغضی در گلو مانع سخن گفتن مادر شهید می‌شد که گویا هنوز هم منتظر آمدن فرزند است/ دیدار با امام خامنه‌ای هدیه‌ای از طرف فرزندم

مادر شهیدی که مدال افتخار شهادت همسر و افسری فرزندش، دیداری با مقام معظم رهبری را برایش رقم زده بود و افتخار این دیدار را برایش از طرف فرزند شهیدش به عنوان هدیه منظور می‌کرد.
calendar
تاریخ : 1394/12/23 - 20:39
8
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، دیدار با خانواده شهدا یکی از ویژه برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری است که در دفترچه خاطرات آن به ثبت می‌رسد و این بار در شب 22 اسفند ماه سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی(1358ش) و روز بزرگداشت شهدا همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) حال و هوای دل جور دیگری رقم زده شد.

هنوز جای خالی فرزند در پنج شنبه‌ شب‌ها چشم انتظاری مادر را دو چندان می کرد، فرزندی که هم در رشته پزشکی قبول شده بود و هم افسری، کسی که با قامت بلندش موفقیت در رشته ورزشی مورد علاقه اش بسکتبال را کسب کرده بود و با شهادتش مدال افتخار بزرگی را برای خانواده به ارمغان گذاشته بود.

بغضی در گلو مانع سخن گفتن مادر شهید می‌شد، سخنانی که نمی توانست به زبان بیاورد ولی با چشمان حزن انگیزش با زبان بی زبانی مطالبی را بیان می‌کرد که گویا هنوز هم منتظر آمدن فرزند است و از زمان شهادت پسرش اگر هر شب نباشد لااقل هفته ای چند بار خوابش را می‌بیند و به قول برادر شهید اگر مادرم خواب برادرم را نبیند هفته‌ای سخت را می‌گذرانیم.

خواهر شهید از ادب برادر و پدرش که با صدایی لرزان تحسین می‌کرد سخن می‌گفت و یاد خاطراتی که در آن زمان تازه کلاس اول دبستان درس می‌خواند و برادرش که پنج شنبه‌ها از دانشگاه به منزل می‌آمد و شور و هیجانی که در خانه برپا می‌کرد را بیش از پیش پنج شنبه‌‌هایشان را دشوارتر می‌کند و حال و هوای این روز را برای همیشه غیر قابل توصیف می‌داند.

چه سخت است برای مادری که هم داغ فرزند دیده باشد هم داغ همسر و هر دو مدال افتخار شهادت را بر گردن خود و خانواده انداختند تا به همگان بفهمانند که باید از ولایت و رهبری، ناموس، دین، ایمان و سرزمین خود دفاع کنیم تا مبادا دشمنانمان بتوانند در بین مان رسوخی پیدا کنند و چه خوب این دین خود را ادا کردند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

مادر شهیدی که مدال افتخار شهادت و افسری فرزندش، دعوتی از بیت رهبری و دیداری با مقام معظم رهبری را برایش رقم زده بود و همه را از حُسن اخلاق و رفتار فرزند شهیدش می‌دانست که افتخار این دیدار را برایش از طرف فرزند شهیدش به عنوان هدیه منظور می‌کرد.

مادر شهید حمید جباری می‌گوید: در مراسم اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) یک جلد کلام الله مجید به همراه یک هدیه از ایشان دریافت کردم.

شهید حمید جباری، متولد سال 1345، افسر دانشکده افسری امام علی (ع) 22 مرداد 1367 در عملیات مرصاد در منطقه ایلام دهلران به فیض شهادت نائل آمد.

شهید حسین جباری، در شب عاشورای 1380 بوسیله تعدادی از افراد کوموله با صحنه سازی و خارج کردن مسیر حرکت همیشگی ایشان به سمت مسجد ولی عصر (عج) جهت اقامه نماز مغرب و عشاء، بوسیله یک خودرو سواری و موتور سیکلت اقدام به یک تصادف عمدی نموده و پس از سه سال بستری و درمان بر اثر شدت جراحات در هنگام خواندن نماز مغرب شب جمعه 21 رمضان سال 1383 در همان سجده آخر جان به جانان تسلیم و ندای حق را لبیک گفت.

فروغ صالحی شهرابی


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 703مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
5
قسم
1394/12/24 - 10:19
با سلام و تشکر
خبر شما بعنوان پربازدیدترین خبر روز 23 اسفند 94، در بین اخبار ناحیه انتخاب شده است که در صفحه اصلی سایت قسم (ghasam.ir) و همچنین تلگرام قسم (https://telegram.me/Ghasam_ir) انتشار یافت.