رای به سایت :
1728
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 -
 بارزترین ویژگی های مولای متقیان حضرت علی (ع) ایمان، صبر، عدالت‌خواهی و شجاعت ایشان بود
استاد اخلاق:

بارزترین ویژگی های مولای متقیان حضرت علی (ع) ایمان، صبر، عدالت‌خواهی و شجاعت ایشان بود

حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی گفت: حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) با داشتن صفاتی همچون ایمان، عدالت خواهی، شجاعت و... الگوی مناسبی برای آزادی خواهان جهان شده بود.
calendar
تاریخ : 1396/03/25 - 09:24
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، مراسم بیستمین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه شهید محلاتی و بسیجیان با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جزءخوانی قرآن کریم انجام شد، سپس حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی کارشناس مسائل مذهبی ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت مولای متقیان امیرمومنان حضرت علی(ع) جلسه امروز را به بیان خصوصیت‌ها و ویژگی‌های آن امام بزرگوار اختصاص داد.

حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) درباره اینکه امامت شایسته کسی است که سه ویژگی داشته باشد، گفت: اولین ویژگی این است که انسان دارای ورع باشد و این ورع باعث شود بین اعمال و رفتار او و معاصی پرده‌ای بوجود بیاید، دوم صاحب حلمی باشد که به واسطه آن مالک غضبش شود و سومین ویژگی این که نسبت به مردم و زیردستانش مانند پدری مهربان و دلسوز باشد.

در ادامه وی به بیان برخی ویژگی‌های برجسته‌ی آن حضرت پرداخت و افزود: از مهمترین ویژگی‌های حضرت علی(ع) ایمانش بود، امیرالمؤمنین اولین کسی بود که رسول خدا را تصدیق کرد و به او ایمان آورد و به نماز او اقتدا کرد، دومین ویژگی از خصوصیات آن حضرت شجاعت او بود؛ شرکت و حضور حضرت در جبهه‌های جنگ، مانند بدر و احد و احزاب و خیبر حکایت از شجاعت حضرت دارد.

کارشناس مسائل مذهبی اظهار داشت: یکی دیگر ویژگی های امام علی (ع) موقعیت شناسی آن حضرت بود به طوری که، امت پیامبر، پس از وفات پیامبر (ص)، در امر خلافت، گرفتار اختلاف شدند و امانتی که پیامبر به دست علی(ع) سپرد، توسط افراد کینه‌توز غصب شد، ولی امام علی(ع) با موقعیت‌شناسی، صبر را بر تقابل ترجیح داد. در ادامه می‌توان به ویژگی عدالت آن حضرت اشاره کرد، عدالت خواهی او موجب شده است که آزادی خواهان جهان از او به عنوان الگوی عدالت یاد کنند.

و در انتها به مناسبت شهادت حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) مراسم با برگزاری مرثیه‌سرایی و ذکر مصیبت به پایان رسید.

دریافت فایل سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی - پنج شنبه 1396/03/25


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248