رای به سایت :
1728
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 -
شب قدر، شبی که از هزاران ماه بالاتر و با فضلیت‌تر است
کارشناس مسائل مذهبی:

شب قدر، شبی که از هزاران ماه بالاتر و با فضلیت‌تر است

حجت الاسلام و المسلمین تاج‌لنگرودی گفت: یکی از حسرت های بزرگی که انسان در روز قیامت می بیند، عدم درک شب قدر است.
calendar
تاریخ : 1396/03/27 - 10:02
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، مراسم بیست و دومین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه شهید محلاتی، حجت لاسلام و المسلمین زارعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه و بسیجیان با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج‌لنگرودی در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جزءخوانی قرآن کریم انجام و سپس حجت الاسلام تاج‌لنگرودی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران و عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) جلسه امروز را به بیان فضایل لیالی قدر اختصاص داد.

حجت الاسلام و المسلمین تاج‌لنگرودی بهترین زمان برای تربیت انسان را ماه مبارک رمضان و قله این ماه را لیالی قدر دانست و تصریح کرد: شب قدر شبی است که انسان ره صد ساله را می‌تواند یک شبه طی کند؛ اما شرطش آن است که به حقیقت شب قدر برسیم، پیوند با قرآن و پیوند با «ولی خدا» معرفت شب قدر است.

وی با اشاره به احادیث و روایات درباره لیالی قدر بیان داشت: تعیین سرنوشت انسان در شب‌های قدر و رقم خوردن آنچه در یک سال کامل بر او خواهد گذشت، به معنای آن نیست که او به طور کامل در برابر این سرنوشت، بی اختیار باشد، بلکه به این معنی است که برای تغییر آن، هیچ کاری از او برنمی‌آید؛ ولی می‌تواند در سایه دعا و توسل و با کارهای شایسته، مقدرات حتمی خود در شب‌های قدر را نیز تغییر دهد و در این شب فرشتگان، مقدرات یکسال انسان را می‌نویسند و به محضر امام عصر(عج) می‌رسانند.

و در انتها به مناسبت شهادت  حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) مراسم با برگزاری مرثیه‌سرایی و ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت به پایان رسید.

دریافت فایل سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی - شنبه 1396/03/27


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248