رای به سایت :
1728
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 -
مراسم بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی برگزار شد
مراسم بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی برگزار شد

مراسم بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور جانشین فرمانده ناحیه شهید محلاتی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه، خواهران و برادران بسیجی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی در حسینیه...
calendar
تاریخ : 1396/03/29 - 09:26
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، مراسم بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور سرگرد کامیاب جانشین فرمانده ناحیه شهید محلاتی، حجت الاسلام والمسلمین زارعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه، خواهران و برادران بسیجی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جزءخوانی قرآن کریم انجام و سپس  حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی کارشناس مسائل مذهبی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران جلسه امروز را به داشتن تقوا اختصاص داد.

حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی با اشاره به اینکه قرآن کریم می‌فرماید اگر تقوا داشته باشید می‌توانید دسیسه‌های دشمن را  بشناسید، اظهار داشت: تقوا یعنی خود نگه‌داری و انسان خودش را در برابر خیلی از کشش ها و هوای نفسانی  باید نگه دارد که البته کاری بسیار دشوار است و باید در این مسیر ثابت قدم بود.

وی تصریح کرد: ماه رمضان بهترین کارگاه خود نگهداری است، اگر تقوا و تمرین داشته باشیم و قدرت نه گفتن را در برابر خواهش‌های نفسانی داشته باشیم، صاحب زندگی خوب و سالمی خواهیم شد و با وجود تقوا در برابر آسیب ها مقاوم خواهیم شد.

در ادامه کارشناس مسائل مذهبی تقوا را از دیدگاه اسلام و قرآن به دو دسته دیدگاه ظاهری و باطنی تقسیم کرد و اظهار داشت: در دیدگاه ظاهری، حقیقت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات می‌باشد، یعنی همین که در مقام عمل معصیت صورت نگیرد تقوا حاصل شده است هر چند قصد معصیت کرده باشد چون ملاک تقوا اطاعت و عدم معصیت است که صورت نگرفته است.

وی افزود: در دیدگاه باطنی، حقیقت تقوا همان ملکه باطنی است که مومن را از گناه باز می دارد یعنی مومن تا دغدغه ترک گناه و ترس از خدا نداشته باشد با تقوا نیست. تقوا یعنی اولویت فکری انسان باید رضای خدا و اولیای خدا باشد و صرف انجام تکالیف ظاهری بدون اصلاح باطن تقوا حساب نمی شود.


دریافت فایل سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی - دوشنبه 1396/03/29


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248


Reply
no
0
yes
0
سردبیر قسم
1396/03/29 - 13:14
با سلام و تشکر
خبر شما در صفحه اصلی سایت قسم ( ghasam.ir)انتشار یافت.
اخبار خود را برای انتشار در کانال تلگرام قسم به اکانت @GHASAMtehran ( به شماره 09013163543 )ارسال نمایید.