رای به سایت :
1619
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
سه شنبه 21 آذر 1396 -
کارگاه آموزشی اصول خبرنگاری و خبرنویسی برگزار شد
به مناسبت روز خبرنگار:

کارگاه آموزشی اصول خبرنگاری و خبرنویسی برگزار شد

بمناسبت روز خبرنگار کارگاه آموزشی اصول خبرنگاری و خبرنویسی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و توانمندی فعالان حوزه اطلاع رسانی و خبرنگاران سایت قسم با حضور فرمانده ناحیه شهید محلاتی در سالن جلسات ولایت ناحیه شهید محلاتی برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/05/17 - 14:20
8
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، بمناسبت فرار رسیدن روز خبرنگار کارگاه آموزشی اصول خبرنگاری و خبرنویسی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و توانمندی با حضور سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه شهید محلاتی و خبرنگاران فعال مجموعه سایت های قسم  در سالن جلسات ولایت برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد، سپس خانم شاهمرادی مسئول معاونت قرارگاه فضای مجازی ناحیه شهید محلاتی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک بمناسبت روز خبرنگار از تمام خبرنگاران حاضر در جلسه تقدیر و تشکر نمود و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که می‌فرمایند: خبرنگاران لحظات نابود شدنی و زوال یافتنی را ثبت و ابدی می‌کنند، افزود: خبرنگاران بایستی مثل نبض دستگاه عمل کنند و بسیار دقیق و موشکافانه موارد زاید، اخبار ضعیف و گزارش‌های غیر مربوط به مسائل اصلی کشور را مرقب باشند و اخبار را در تمامی حوزه‌ها دسته بندی کنند و بایستی قبل از انتشار هر خبر از درستی و صحت آن اطمینان کامل را حاصل کنند.

مسئول معاونت قرارگاه فضای مجازی ناحیه شهید محلاتی با اشاره به نام‌گذاری هفدهم مردادماه بعنوان روز خبرنگار اظهار داشت: این روز در حقیقت نقطه عطف و فرصت مناسبی است که می‌توان با تقدیر و تشکر از فعالان و دست اندرکاران عرصه خبر و رسانه، زمینه دلگرمی و ترغیب خبرنگاران برای تلاش بیشتر در این حوزه را فراهم ساخت.

پیش از آغاز کارگاه خبرنگاری فرمانده ناحیه شهید محلاتی روز خبرنگار را به حاضرین تبریک و تهنیت گفت و بیان داشت: خبرنگاران چشم بیدار مردم و مسؤولان هستند و بی‌شک سلامت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی در جامعه با رصد به موقع و اطلاع‌رسانی منصفانه خبرنگاران تضمین می‎شود.

وی وظیفه خبرنگاران را ترویج و عمق بخشیدن به  فرهنگ والای ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: خبرنگاران باید واقعیت رویدادها را آنگونه که هست بیان کنند نه آنگونه که دوست دارند و نه آنگونه که دوست داشته می‌شود. خبرنگاران نباید جناحی و سلیقه‌ای عمل کنند و باید بدانند که رساترین فریادها انعکاس صدای مردم است پس مدافعان حریم حقیقت باشند.

در این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان با ارزش‌ها و عناصر خبری، سبک‌های خبرنویسی، استفاده از تیتر و لید در خبرها و گزارش‌های خبری، گونه‌های خبری، سبک‌های خبرنگاری و ساختارهای خبری آشنا شدند.

توکلی  با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های خبرنگاری رعایت اخلاق حرفه‌ای در این عرصه است از رعایت نشدن آن توسط برخی از خبرنگاران اظهار نارضایتی کرد.

وی دقت، تیزبینی، کنجکاوی، هوشمندی، آگاهی، دانش، توانایی برقراری ارتباط با مردم و مسئولان و کسب تجربه را از جمله ویژگی های یک خبرنگار برشمرد و افزود: خبرنگاران باید در عین حال که واقعیت ها را بیان می کنند از تخریب و ابراز نظرات شخصی در خبرها بپرهیزند.

مدرس کارگاه آموزش خبرنگاری شفافیت و دوری از ابهام در خبرها را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد: شفافیت در آگاه سازی و اطلاع رسانی از وظایف حوزه خبرنگاری است.

در پایان بمناسبت روز خبرنگار هدایایی به رسم یادبود به حاضرین در این عرصه اهدا شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248