رای به سایت :
1768
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -
اجتماع باشکوه 700هزار بسیجی روز پنجشنبه در سراسر کشور/ گردهمایی 100هزار نفری در تهران
سردار غیب پرور در نشست خبری:

اجتماع باشکوه 700هزار بسیجی روز پنجشنبه در سراسر کشور/ گردهمایی 100هزار نفری در تهران

رئیس سازمان بسیج با اشاره به تجمع 700هزار نفری بسیجیان در سراسر کشور در روز پنجشنبه؛ گفت: ۱۰۰ هزار نفر از بسیجیان تهران و کرج در تهران در استادیوم صدهزار نفری اجتماع خواهند کرد.
calendar
تاریخ : 1397/07/10 - 13:50
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در نشست خبری که صبح امروز با هدف تشریح مرحله دوم رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج (سپاهیان حضرت محمد رسول الله ۲) برگزار شد، با بیان اینکه این رزمایش از ۹ شهریور در تمام استانهای کشور آغاز شد و روز پایان آن نیز پنجشنبه ۱۲ مهرماه است، اظهار داشت: ما توانستیم به وعده خود عمل کنیم و بعد از یک ماه به مردم‌ گزارش می‌دهیم که در این مدت چه اتفاقاتی افتاد.

غیب‌پرور گفت: این رزمایش ۲ بخش داشت که بخش اول آن، رزمایش هزار گردان بیت المقدس در بیش از ۵۰۰ شهرستان در سپاه های استانی و بخش مهم دیگر رزمایش خدمت رسانی بسیج‌ بود.

وی افزود: در بخش خدمت رسانی بنا بود هفت هزار و چهارده گروه جهادی اعزام شوند اما در این یک ماه هشت هزار گروه خدمت رسان داوطلب به میدان آمدند و به خدمت رسانی مشغول شدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به انجام ۱۹۷۳ پروژه در بخش عمرانی اشاره کرد و گفت: ۶۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز نیز توسط مردم و خیرین تامین شد و مردم نشان دادند که علی رغم گرفتاری های معیشتی، در موضوع خیر و خدمت‌رسانی وارد عرصه می‌شوند.

غیب‌پرور ادامه داد: ما توانستیم قریب به ۱۶۸ هزار خدمت پزشکی ارایه دهیم که شامل ویزیت عمومی و تخصصی و دندانپزشکی و زنان و زایمان بود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی نیز ۲۶ هزار برنامه فرهنگی‌ و آموزشی انجام گرفت. برای مثال در برخی از روستاها که هنوز امکان اکران فیلم نیست، ۲۲ خودرو سیار تجهیز شد و فیلم‌هایی که مورد استقبال مردم بود را اکران کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین اظهار داشت: در بخش اقتصاد مقاومتی و واحدهای کوچک تولیدی، ظرف یک ماه گذشته ۱۱۸۷ پروژه مربوط به اقتصاد مقاومتی راه اندازی و ۳۶۲ هزار بسته معیشتی و نوشت افزار و بهداشتی و درمانی و جهیزیه توسط بسیجیان در سراسر کشور توزیع شد.

سردار غیب‌پرور افزود: ۳۲۷ تیم تخصصی از بسیج مهندسین و کشاورزی به سراسر کشور اعزام شدند و در بخش کارگری نیز ما «شیفت ایثار» را داشتیم.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۵۱ هزار کارگر بسیجی در ۵۶۲ کارخانه کشور حدود ۲۰۹ هزار ساعت کار رایگان انجام دادند و اینکه کارگر قشر زحمتکش ساعاتی را رایگان برای کشور کار کند جای تشکر دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در بخش بسیج کارمندی، در این یک ماه در ۱۰۸۷ محله و روستای کشور میز خدمت تشکیل شد که ۴۱۲۹ مدیر در آن فعالیت داشتند. ۴۲۴۳۰ نفر از مردم به این میزها مراجعه کردند و مشکلات اکثرشان برطرف شد.

غیب‌پرور خاطرنشان کرد: بسیج اصناف طرحی را با عنوان «یک کاسب یک دانش آموز» در این یک ماه اجرا کرد یعنی هر بازاری تعهد کرد یک دانش آموز را تحت پوشش کیف و کفش و لوازم التحریر و... قرار دهد و ۵۳ هزار نفر از کسبه در آن مشارکت کردند و بیش از ۵ میلیارد تومان خدمات ارایه کردند.

وی تصریح کرد:ما یک ماه را با این کار بزرگ در سراسر کشور پشت سر گذاشتیم و این رزمایش بعد از ۳۵ روز، پنجشنبه با تجمع بیش از ۷۰۰ هزار نیروی بسیجی سازمان یافته به پایان‌ می‌رسد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حضور این تعداد بسیجی در سازمان در دنیا بی‌نظیر است، گفت: ۱۰۰ هزار نفر از بسیجیان تهران و کرج در تهران در استادیوم صدهزار نفری پنجشنبه قبل از ظهر اجتماع خواهند کرد.

غیب‌پرور افزود: این رزمایش نشان داد در سخت ترین شرایط هم می‌توانیم با امید و نشاط به آینده انقلاب حرکت کرد.

وی ادامه داد: تجمع روز پنجشنبه یک اعلام و آغازی برای شروع دومین چهل سالگی انقلاب اسلامی است و ما  چهلمین سال انقلاب را در دور دوم با توان‌ و ظرفیت بالا و ایمان و اعتقاد شروع خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برای سخنران روز مراسم تلاش می‌کنیم در بالاترین سطح میزبان مهمان ویژه باشیم و این موضوع فردا قطعی می‌شود.

غیب‌پرور در مورد حضور نسل جوان در بسیج گفت: بیش از ۸۰ درصد نیروهای جهادی و گردان های ما جوان و زیر سی سال هستند.

وی همچنین تاکید کرد: روند مبارزه با احتکار توسط بسیج در سراسر کشور و خدمت رسانی سازمان بسیج سازندگی تا پایان سال ادامه می‌یابد.

غیب‌پرور با بیان اینکه ما در بسیج کمر همت برای خدمت رسانی بسته ایم، گفت: همه رسانه ها با دید غیر سیاسی به خدمات بسیج نگاه کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سوالی درخصوص همکاری دولت با بسیج در این رزمایش اظهار داشت: بعضی از زیرمجموعه های دولت به شکل خیلی کم حجم آمدند و اقداماتی انجام دادند اما در مجموع خیر، کاری نکرد.

غیب‌پرور گفت: در هنگام رزمایش برخی از نماینده ها با دیدن خدمت رسانی بسیج برای همکاری اعلام آمادگی کردند لذا بنا داریم بعد از رزمایش با دوستان خود در مجلس ارتباط قوی تری داشته باشیم و بستر در سازمان بسیج مهیاست تا با کمک مجلس قوانین مورد نیاز را به تصویب برسانیم.

وی ادامه داد: در بخش کارمندی در هزار و ۸۷ محله و روستای کشور ۴۱۲۹ مدیر و مسئول در میز خدمت شرکت کردند و ۴۲۴۳۰ نفر از مردم به این میزهای خدمت مراجعه و مشکلات خود را با مسئولان مطرح و بخش اعظمی از مشکلات آنها حل شد.

 

سردار غیب پرور به اقدامات بسیج اصناف کشور در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج اصناف طرح «یک کاسب یک دانش آموز» را پیاده کرد و هرکدام از کسبه یک دانش‌آموز را حمایت کرده و موارد مورد نیاز آنها را تامین کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خدمات انجام شده در این رزمایش را بسیار گسترده و امیدوار کننده دانست و تصریح کرد: اینها نشان می‌دهد ظرفیت خدمت در کشور بسیار بالاست و کار بسیار بزرگی در سراسر کشور توسط بسیج و مردم قابل انجام است.

وی از تجمع هفتصد هزار نفری بسیجیان روز پنجشنبه در سراسر کشور خبر داد گفت: تجمع صد هزار نفری بسیجیان تهران و کرج در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و سعی می‌شود سخنران این مراسم در بالاترین سطح باشد.۶۰۰ هزار نفر بسیجیان درمراکز استان‌ها تجمع می‌کنند. خلاصه این رزمایش ۳۵ روزه این است که با امید و نشاط و امید به آینده می توان به جلو حرکت کرد.

سردار غیب پرور اظهارداشت: اجتماع روز پنجشنبه آغازی برای دوران بعد از ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران است تا به دشمن اعلام می کنیم برخلاف آنچه انها تصور می کنند ما با امید و اعتماد ۴۰ سال دوم انقلاب را شروع می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام بسیج در کشف محل‌های احتکار کالا اشاره کرد و گفت: بسیج در سراسر کشور با هماهنگی قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی فعالیت گسترده ای را جهت کشف و اعلام محل احتکار کالا و مقابله با گران فروشی در دست انجام دارد.

وی به حضور پررنگ جوانان در قالب رزمایش عاشورایی بسیج اشاره کرد وعنوان کرد: بیش از ۸۰ درصد شرکت کنندگان و بسیجیان حاضر در این رزمایش و شرکت کنندگان در اقدامات جهادی را جوانان تشکیل می‌دهند که غالب آنها زیر ۳۰ سال سن دارند.

سردار غیب پرور در خصوص انعکاس خبری عملکرد و خدمت رسانی های بسیج توسط رسانه و برنامه های بسیج برای این مسئله با تشکر از رسانه‌ها به دلیل منعکس کردن اقدامات بسیج در خدمت رسانی به مردم در قالب طرح ها و رزمایش های مختلف اظهار داشت: اقدامات و خدمات بسیج بسیار گسترده است اما کارهایی که تاکنون انجام شده کافی نیست. ما زمانی می توانیم بخش عمده ای از خدمات بسیج را به مردم نشان دهیم که تمام ظرفیت رسانه ای کشور به کمک ما بیایند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: اگر همه مسئولان و رسانه‌ها پای کار بیایند به طور قطع و یقین آثار بسیار مثبتی را می‌توان در حوزه خدمت‌رسانی به مردم شاهد بود، حق مردم است که اقدامات مثبت و عملکرد دستگاه ها بویژه بسیج را در خدمت رسانی مشاهده کنند؛ پس باید این حق را به آنها داد.

وی در پایان تصریح کرد: از همه رسانه‌ها می‌خواهیم با یک دید غیر سیاسی به خدمات بسیج نگاه کنند، بسیج کمر همت به خدمت رسانی مردم بسته است پس هرچه عرصه برای حضور بسیج گسترده باشد قطعا نتیجه بهتری خواهیم گرفت و خدمات بهتر و بیشتری به مردم ارائه می شود.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 1118مطالب مرتبط