تاریخ : یکشنبه 30 ارديبهشت 14:26
کد خبر : 689047
سرویس خبری : سایر محتوای فرهنگی
 

کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگارانند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی:

کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگارانند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خطرات و آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت، نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود.

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، مراسم چهارمین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور سرگرد کامیاب جانشین فرمانده ناحیه شهید محلاتی، خواهران و برادران بسیجی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین زارعی نمایندگی ولی فقیه در ناحیه، در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جزءخوانی قرآن کریم انجام شد، سپس حجت الاسلام و المسلمین زارعی کارشناس مسائل مذهبی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران در ادامه به تفسیر آیه 104 سوره آل عمران پرداخت و پیرامون مسائل امر به معروف و نهی از منکر مطالبی را بیان نمود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی با اشاره به  آیه‌ ۱۰۴ سوره آل‌عمران پیرامون امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: طبق آیات قرآنی کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگاران می باشند و از جمله ویژگی‌های برتری مسلمانان نسبت به سایر ملت‌ها نیز امر به معروف و نهی از منکر است و همچنین طبق آیات قرآنی، بندگان صالح خداوند کسانی هستند که ایمان به خدا و روز قیامت داشته و در سطح اجتماع نیز مردم را به خیرات دعوت کرده و از امور زشت نهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خطرات و آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت. نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود؛ چرا که در اثر ترک این واجبات، شرارت‌ها در جامعه حاکم شده و مسلمانان را گرفتار می‌کند، در این شرایط دعاها نیز جهت رفع مشکلات مقبول واقع نمی‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین زارعی تاکید کرد: بهترین امت‌ها، امتی است که در آن امر به معروف و نهی از منکر فراموش نمی‌شود، وی بهترین شیوه برای اجرای این فریضه مهم را شیوه عملی دانست و گفت مومنان باید در راستای گسترش و حاکمیت معروفات در جامعه تلاش کنند؛ حضور در مساجد و مراسم‌های خیر و معروف جهت تبلیغ این امور از جمله شیوه‌های عملی امر به معروف است.

وی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر احترام به شخصیت فرد به عنوان دومین عامل موثر مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید با نرم‌خویی، محبت و احترام به شخصیت فرد همراه باشد. همه ما در مقابل امر به معروف و نهی از منکر وظیفه داشته و باید نسبت به انجام این فریضه، با تذکر لسانی همت گمارده و بدون مجادله و مباحثه در مورد منکرات تذکر دهیم.سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ