رای به سایت :
67
محبوب
حوزه 239 شهید احمد کاظمی
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -
پایان ماموریت یک بسیجی شهادت است
پایان ماموریت یک بسیجی شهادت است

بسیجی علیرضا نظارات در مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه 239 شهید احمد کاظمی ماموریت یک بسیجی را اینگونه تعبیر کرد.
calendar
تاریخ : 1394/12/08 - 10:59
6
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 239 شهید احمد کاظمی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، بسیجی مهندس علیرضا نظارات در سخنان مراسم تکریم و معارفه فرمانده حوزه 239 شهید احمد کاظمی درباره انتخابات پیش رو گفت:  حضرت ابا عبدلله در روز عاشورا به خاطر رای شهید شد  ایشان برای اینکه به یزید رای ندهند شهید شدند پس ما نیز باید از ایشان الگو بگیریم  و توجه کنیم که زمانی منزلی را غارت میکنند که کسی در خانه نباشد پس هفت اسفند با رای خود، خانه ی ملت را ترک نکنید.

وی با اشاره به فعالیت های خالصانه بسیجیان حوزه گفت:  اکنون که به لطف الهی و بعد از حدود 8 سال توفیق خدمتگذاری به بسیجیان حوزه این مسئولیت را از اینجانب سلب و به عهده برادر بزرگواریم جناب آقای مزروعی گذاشته شد خدا را شاکرم و سجدا شکر به جا خواهم آورد، چرا که هر مسئولیتی را که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عهده بگیریم مستلزم تلاش و زحمات زیادی خواهد بود و انسان را در مزن آزمایش قرار می دهد و خدایی نکرده این امکان وجود دارد که ناخواسته حقی از فردی ضایع شود که این نیز موجب عقوبت الهی است ولیکن عدم استقبال از گرفتن مسئولیت هم انسان را دچار سر خوردگی و ترس می نماید. برادران گرامی شیعه امیرالمومنین و سرباز ولایت گوش به فرمان است و از قبول مسئولیت نمی ترسد  چون خود این از صفات مومن است، من پذیرفتم و در این سالها از تمام وجود خود توان گذاشتم تا خدایی نکرده کم و کاستی هایی که وجود دارد دل سردی ایجاد نکند. بنده با همکاری تمام بسیجیان و فرماندهان محترم پایگاه ها و اعضای شورای حوزه در ادوار مختلف تلاش کردیم منشاء خدمات خیر و متفاوتی در حوزه باشیم.

حتما به یاد دارید که در گذشته چه وضعیتی داشتیم حوزه در چه ساختمانی بود و اکنون چه وضعیتی است. آیا می دانید چه مقدار تلاش شده تا این ساختمان به ثمر  برسد. در گذشته چه امکاناتی در حوزه داشتیم و اکنون چه امکاناتی داریم. آیا به یاد دارید که معاونت ها در حوزه حداکثر یک کشو از فایل چهار کشویی بیشتر نداشته اند و اینک هر کدام دارای موقعیتی مطلوب و قابل احترام هستند، در پایگاه ها از نبود یک سیستم رایانه برای نیروی انسانی که یکی از ارکان مهم است رنج می بردند ولی اینک تمام پایگاه ها تجهیزات مناسبی دارند هر چند هننوز کاستی هایی نیز وجود دارید. ما توانستیم با همدلی و تلاش متفاوت و رایزنی ها و گذشتن از خواسته های خود کارهای بزرگی را انجام دهیم.

دوستان و بزرگواران خدا را شاهد می گیرم از هیچ تلاشی کوتاه نکردم و خود را همیشه خادم بسیجیان حوزه می دانستم و اینکه دیگر در این حوزه مسئولیتی ندارم باز هم  بر میگردم به همان دوران در کف پایگاه و خدمت می کنم.

هیچ کس و هیچ مسئولیتی نمی تواند من را از راهی که انتخاب کردم باز دارد و تا زنده هستم در راه ولایت و سربازی برای ولایت خواهم ماند "پایان ماموریت یک بسیجی شهادت است"

نظارات فرمانده اسبق حوزه حضور فرمانده ناحیه ادامه داد: ضمن تبریک مجدد به دلیل انتصاب جنابعالی به مسئولیت فرماندهی سپاه ناحیه شهید محلاتی این نکته را متذکر می شوم که شما در زمان جانشینی سپاه ناحیه شاهد بودید که بنده چقدر تلاش کردم و وضعیت حوزه را به این نصطه رساندم که از نظر مالی در حد بسیار مطلوبی می باشد جنابعالی مستحضرید خیلی از حوزه ها در زمان تغییر و تحول ریالی وجه نقد در حساب نداشته اند ولی ما در این حوزه با خون دل و اشک چشم و قرار دادن خود در شرایط سخت از وجوح بیت المال به نحو احسن حفاظت و در مسیر درست هزینه کردیم که اکنون وضعیت مالی حوزه در حد مطلوب باشد.

وی تصریح کرد: جناب سرهنگ محمدی؛ شما میدانید تجهیز این ساختمان با بهترین امکانات و بدون حمایت سپاه ناحیه صورت گرفته. ما می توانستیم با رایزنی و همدلی این امکانات را ابتیاع کنیم که حداقل آبرویی برای بسیج و بسیجیان همکار در حوزه باشد ولی با این همه این شرایط اینجانب بسیار مرارت ها کشیدم و زخم زبان ها شنیدم ولی به جان خریدم و این حوزه را برای باقیات و صالحات خود این طور که می بینید آراستم

وی با اشاره بیت "دیگران کاشتند و ما خوردیم ، ما بکاریم تا دیگران بخورند" گفت: هرچند که وضعیت در گذشته اینگونه نبود ولی اینک یک حوزه آماده با تمام امکانات و منابع مالی کافی ایجاد شده که میوه این شجره تنومند را انشالله برادرم جناب آقای مزروعی خواهند چید.

ما ساختار سازی لازم را انجام دادیم سازماندهی ها انجام شده است و توانمندی سازی پایگاه ها صورت پذیرفته است.

وی بعنوان سخن پایانی تصریح کرد: دوستان و برادران گرامی ما در این راه رنج دوران دیده ایم، ما ملامتهای بسیار از دوستان دیده ایم، زخم های بسیار بر دل داریم که این ها را ذخیره آخرت کرده ایم و پناه می برم به خدا که ناگاه ما هم دچار غیبت و تهمت نشویم و همه آنهایی را که در این راه می خواهند خدمت کنند را توصیه به تقوای الهی می نمایم و اکنون از تمامی بسیجیان حوزه و پایگاه ها می خواهم که اگر در تحقق خواسته های آنها دچار کاستی بوده ایم، حلال کنند که شاید برای اجرای قانون و یا اوامر مقامات عالی تر بوده است که عذر خواهی می کنم و از درگاه خدای باری تعالی طلب مغفرت می کنم.

از نظر بنده تودیع و معارفه یک امر ذاتی است و باید بدانیم که همه ی ما روزی تودیع خواهیم شد و تودیع بزرگتری در راه است و آن تودیع از دنیا و رفتن به سفر آخرت است پس بیایید دعا کنیم در هنگام تودیع اصلی در پیشگاه الهی سر بلند باشیم و دعا می کنم در هنگام تودیع اصلی در پیشگاه الهی سربلند باشیم.

خدایا چنان کن سر انجام کار          تو خشنود باشی و ما رستگار


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12588مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
1
بوشهري
1394/12/12 - 01:41
خسته نباشي برادر
از خدا پنهان نيست زحماتي كه شما از جون و دل كشيدي تا پايگاه جون گرفت با توجه به موقيت خاصي كه داشت اجرت با امام حسين (ع)
انشاالله در همه مراحل زندگي موفق باشيد.