رای به سایت :
114
محبوب
حوزه 270 نفیسه
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
شنبه 04 خرداد 1398 -
نقوی‌حسینی: اگر کنگره آمریکا تحریم‌ها را برگرداند ادامه برجام برای ایران معنا ندارد
نقوی‌حسینی: اگر کنگره آمریکا تحریم‌ها را برگرداند ادامه برجام برای ایران معنا ندارد

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: اگر ترامپ نظر منفی بدهد و کنگره هم تحریم‌ها را برگرداند، ادامه برجام برای جمهوری اسلامی ایران معنا ندارد و ما هم به حالت پیش از برجام برمی‌گردیم.
calendar
تاریخ : 1396/07/15 - 21:14
source
منبع : خبرگزاری تسنیم
0
محبوب  
رای به خبر :

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ورامین، با اشاره به امکان رد برجام توسط ترامپ و کنگره آمریکا اظهار داشت: آمریکایی‌ها از ابتدا هم بنای اجرای برجام را نداشتند، همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا دولت قابل اعتمادی نیست؛ اما بالاخره توافق صورت گرفت و آمریکایی‌ها هم از همان ابتدای توافق، عهدشکنی و بدعهدی خود را آغاز کردند تا اینکه دولت جدید آمریکا روی کار آمد.

وی افزود: دولت جدید به دنبال توقف برجام است؛ اما می‌خواهد هزینه توقف را به گردن ایران بیاندازد، به همین خاطر تلاش دارد تا با بهانه‌های مختلف این کشور را به عدم پایبندی متهم کند و سعی کرد با طرح موضوعات جدیدی مانند بحث موشکی یا لزوم الحاق پیوست به برجام، توافقنامه را متوقف کند؛ اما ایران هیچگاه نمی‌گذارد این توطئه آمریکایی‌ها به ثمر برسد و هزینه تحریم به عهده ایران گذاشته شود.

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: 15 اکتبر باید رئیس‌جمهور امریکا در مورد برجام اعلام موضع کند که اگر اعلام موضع او منفی بود، که ما حدس می‌زنیم همینطور باشد، برجام به کنگره آمریکا می‌رود، یعنی 60 روز پس از اعلام نظر رئیس‌جمهور، کنگره باید تحریم‌های پیش از برجام را یا برگرداند یا منتفی کند.

نقوی افزود: اگر رئیس‌جمهور آمریکا نظر منفی بدهد و کنگره هم تحریم‌ها را برگرداند قطعاً ادامه برجام برای جمهوری اسلامی ایران معنا ندارد؛ چون هدف ما این است که تحریم‌ها لغو شود و اگر قرار باشد تحریم‌ها برگردد ما هم به حالت پیش از برجام برمی‌گردیم.

وی همچنین تصریح کرد: ایران معتقد است تا زمانی که 1+5 به تعهدات خود عمل می‌کند ما هم پایبند تعهدات خود باشیم؛ اما اگر ببینیم طرف مقابل زیر بار تعهداتش نمی‌رود با قدرت بیشتر به شرایط قبل از برجام برمی‌گردیم و به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12877مطالب مرتبط