رای به سایت :
121
محبوب
حوزه 310 حضرت مرضیه (س)
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
یکشنبه 05 خرداد 1398 -
الگوسازی نه تخیل‌پردازی
الگوسازی نه تخیل‌پردازی

حجاب به معنای رهایی از دام شیطان و فرار از هر پلیدی است. حجاب یعنی از زشتی‌ها گذشتن و درون را پاک سازی کردن، دژ مستحکم زن و مرد است در برابر هزاران تیر زهرآلود دشمن.
calendar
تاریخ : 1396/12/23 - 12:51
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 310 حضرت مرضیه (س)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

مضرات بد حجابی

بدحجابی بزرگ‌ترین عامل فساد در جامعه و بین جوانان است و این مسئله به اجتماع آسیب بزرگی وارد می‌سازد. به فرموده حضرت علی (ع) وقتی محیط اجتماع آلوده و ناپاکیزه باشد، سجایای انسانی و فضائل اخلاقی بی‌رونق و زیان‌آور می‌شوند (و بر عکس)، رذایل و ناپاکی در جامعه رایج و سودبخش می‌گردد.

تربیت دینی فرزند، یک ضرورت است، کسانی که تربیت کودکان و نوجوانان خود را از وظائف خویش به حساب نمی‌آورند و بیشتر به امور روزمره خود می‌پردازند، باید منتظر پیامدهای این بی‌توجهی‌ها باشند.

عمق بخشیدن به آموزه‌های دینی در کودکان و نوجوانان، آنان را از آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی مصون می‌دارد، چرا که بسیاری از شرارت‌های افراد ناشی از نداشتن تربیت دینی و اخلاقی است و درونی شدن ارزش‌های دینی مانند حجاب، باعث می‌شود آنان در برابر این انحرافات مقاومت بیشتری داشته باشند. والدین و مربیان اگر بخواهند کودکان را با حجاب آشنا کنند و این امر را در آنان نهادینه سازند، باید از سنین کودکی و نوجوانی شروع کنند، چرا که فردا دیر است. در نظام تربیتی اسلامی آغاز تعلیم و تربیت با استفاده از روش‌شناسی و بررسی شیوه‌های صحیح تربیتی جایگاه ویژه‌ای دارد. درخت پر ثمر تربیت، آنگاه به بار می‌نشیند که نظریه‌های تربیتی در قالب شیوه‌های صحیح و درست به اجرا درآید. روش‌های الگوآفرینی، محبت، تشویق و روش قصه‌گویی مؤثرترین روش‌هایی هستند که والدین و مربیان را در درونی کردن حجاب در کودکان و نوجوانان یاری می‌دهند. ابتدا خانواده در نهادینه کردن حجاب بین فرزندان نقش چشمگیری دارند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19264


tags
   خبر قسم        عکس قسم        مصاحبه قسم        حوزه 310 حضرت مرضیه (س)        منطقه 14        محله خاوران        عفاف        حجاب فاطمی    

مطالب مرتبط