رای به سایت :
571
محبوب
حوزه 316 حضرت رباب (س)
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
سه شنبه 29 خرداد 1397 -
بسیجی باید مسئولیت پذیر باشد
تعامل وهماهنگی

بسیجی باید مسئولیت پذیر باشد

جلسه صبحانه کاری شورای فرماندهی حوزه باموضوع امورات جاری ،در اتاق جلسات حوزه برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1396/05/22 - 12:02
7
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 316 حضرت رباب (س)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، جلسه شورای فرماندهی با حضور فرمانده حوزه و مدیران شعب حوزه باهدف هماهنگی وتعامل بیشترشورا در اجرای ماموریتها در سالن جلسات حوزه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه توکل نماینده ولی فقیه حوزه در رابطه با ماه ذی القعده گفت : "این ماه اولین ماه از ماه هاى حرام است که جنگ و خونریزی در آن حرام میباشد. انسان باید بکوشد در این ماه دل و بدنش را بیشتر از سایر ماه ها حفظ نموده، کارى بر خلاف احکام الهى انجام نداده و حتى از بلایا و مصیبتهایى که ناشى از قضاى اوست راضى باشدبنابراین باید با طاعت از خدا و بالا بردن رضایت خود از او احترام این ماه را حفظ نماییم."

             

وی هم چنین در رابطه با شهید محسن حججی و الگو گرفتن از این شهید سخنانی را بیان نمود.

در ادامه توکل در رابطه با مسئولیت پذیری گفت: "مسئولیت پذیری به عنوان تعهدی درونی از سوی فرد برای انجام مطلوب همه فعالیت‌هایی که بر عهده او گذاشته شده است، تعریف می‌شود. مسئولیت پذیر بودن یعنی پاسخگو بودن در برابر خودمان، کسی یا چیزی.یک فرد بسیجی باید مسئولیت پذیر باشد."

 با توجه به حضور اعضاء شورا جدید سعادت فرمانده حوزه درخصوص نقش و جایگاه بسیج گفت:"وظیفه و مسئولیتی که به بسیج واگذار شده ،همواره از سوی ولی فقیه و رهبری معظم انقلاب بوده،بنابراین بسیارمهم است". وی در رابطه با شایسته سالاری نیز گفت: "شایسته سالاری یعنی افراد شایسته  در هر جایگاه ، که عهده دار مسئولیتی هستند، وظیفه شناس باشند. به عبارت دیگر، شایسته سالاری به این معناست که موفقیت یک شخص تنها به وسیله شایستگی وی تعیین شود."

              

وی همچنین در رابطه با مسئولیت پذیری گفت : "مسئولیت‌پذیری به عنوان یک الزام و تعهد درونی از سوی فرد برای انجام مطلوب همه فعالیت‌هایی که بر عهده او گذاشته شده است، میباشد. یک فرد بسیجی که مسئولیت کاری را بر عهده می‌گیرد، توافق می‌کند که یکسری فعالیت‌ها و کارها را انجام دهد. افرادی که مسئولیتی را قبول می‌کنند کارهای خود را به موقع و با تمام تلاش انجام ‌دهند و در صورتی که در کار خود اشتباه کنند با تمامی سعی خود در اصلاح آن بکوشند."

سپس اعضاء شورا خود را معرفی کردندو در پایان برای ترویج فرهنگ ازدواج ساده  از دو تن اعضاء شورا که به تازگی ازدواج نموده اند تقدیر شد.

            


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17962


مطالب مرتبط