رای به سایت :
572
محبوب
حوزه 316 حضرت رباب (س)
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
دوشنبه 25 تير 1397 -
مهمترین شاخصه یک بسیجی، ولایت مداری و مسئولیت پذیری اوست
فرمانده حوزه 316 حضرت رباب(س):

مهمترین شاخصه یک بسیجی، ولایت مداری و مسئولیت پذیری اوست

سعادت فرمانده حوزه 316 حضرت رباب(س) در مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه راکعه گفت:مسئولیت پذیری پایه فعالیت های بسیج محسوب می شود.
calendar
تاریخ : 1396/07/20 - 13:45
12
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 316 حضرت رباب (س)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه راکعه با حضور فرماندهی، نمایندگی و بازرسی حوزه 316 حضرت رباب(س) و جمعی از اعضای شورا پایگاه راکعه برگزار گردید.

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید سپس توکل نمایندگی حوزه 316 حضرت رباب(س) سخنان خود را با خاطره ای از یک شهید از زبان یک مرد عراقی اینچنین آغاز نمود: از طرف دولت خبر داند که پسرم شهید شده است و به سرد خانه بروم و جنازه اش را تحویل بگیرم. با ناراحتی به سردخانه رفته ولی در آنجا متوجه شدم ان جنازه پسر من نیست هرچه به مسئولان گفتم که او پسر من نیست قبول نکردند و گفتند که پلاکی که همراه او بوده است متعلق به پسر توست. با اینکه حال خوشی نداشتم ولی با دیدن آن جنازه که هم سن و سال پسر من بود حس عجیبی داشتم بنابراین  جنازه را تحویل گرفتم و پیش خود گفتم اورا میبرم و دفن میکنم. هنگامی که به کربلا رسیدم با خود گفتم بهتر است همین جا وی را دفن کنم. سالها بعد پسرم که اسیر شده بود ازاد گردید وقتی ماجرا را برایش تعریف کردم گفت همان مردی که تو او را در کربلا دفن کردی مرا اسیر گرداند  و گفت من مدتی دیگر شهید میشوم و از من خواست تا پلاک خودم را به او بدهم تا بتواند در کربلا دفن شود. این چنین شد که آن شهید بالا مقام گمنام در کنار سرور و سالار شهیدان ارام گردید.

          

وی در ادامه در رابطه با مسئولیت پذیری گفت: اوّلین و مهم‌ترین مسئولیت بشر در برابر خداوند متعال است و روز محشر از انجام تکالیف او سؤال خواهد شد.مسئولیت به معنای ضمانت و تعهد است. مسئولیت چیزی با کسی بودن، یعنی به گردن او، در عهده او، در ضمان و پایبندی او بودن است بنابراین هر گاه انسان متعهد به انجام کاری می‌شود در حقیقت مسئولیت انجام آن کار را پذیرفته است.

         

در ادامه سعادت فرمانده حوزه 316 حضرت رباب(س) گفت: مسئولیت پذیری پایه فعالیت های بسیج محسوب می شود. مهمترین شاخصه یک بسیجی، ولایت مداری و مسئولیت پذیری اوست. با توجه به اینکه این پایگاه از امکانات و تجهیزات و موقعیت مکانی خوبی برخوردار است امیدواریم که شاهد رشد روز افزون فعایت های این پایگاه باشیم.

        

در پایان از غنی آیادی فرمانده قبلی پایگاه راکعه تقدیر گردید همچنین حکم ذولفقاری فرمانده جدید این پایگاه پس از قرائت به ایشان تنفیذ گردید.

         

         


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17962


مطالب مرتبط