رای به سایت :
1601
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
یکشنبه 28 آبان 1396 -
تقویت سواد رسانه‌ای ضرورتی انکار ناپذیر است
فرمانده ناحیه شهید محلاتی:

تقویت سواد رسانه‌ای ضرورتی انکار ناپذیر است

فرمانده ناحیه شهید محلاتی گفت: تولید محتوای بومی یکی از ضرورت‌های است که باید از سوی رسانه‌های منطقه مورد توجه قرار گیرد، رسانه باید امید را در میان مردم بیشتر و موجبات هوشیاری مسئولان را فراهم کند.
calendar
تاریخ : 1395/10/08 - 15:48
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، نشست شورای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی منطقه 14 با حضور سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه شهید محلاتی، حجت الاسلام و المسلمین معراجی مسئول امور مساجد منطقه، سرهنگ مالمیر نماینده سرکلانتری ششم فاتب و دکتر حمیدی شهردار منطقه در شهرداری منطقه 14 برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرمانده ناحیه شهید محلاتی از شهردار منطقه 14، نیروی انتظامی، مسئول امور مساجد منطقه و تمام کسانی که در این نشست شرکت کردند تقدیر و تشکر کرد و تقویت سواد رسانه‌ای را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و بیان کرد: تولید محتوای بومی یکی از ضرورت‌های است که باید از سوی رسانه‌های منطقه مورد توجه قرار گیرد، رسانه باید امید را در میان مردم بیشتر و موجبات هوشیاری مسئولان را فراهم کند.

وی اظهار داشت: رسانه‌ها یکی از مهمترین و مؤثرترین عوامل تربیت در هر جامعه‌ای محسوب می شوند. اگر رسانه‌های یک جامعه در اختیار نیروهای متعهد و ولایی قرار بگیرد، می تواند زمینه رشد و شکوفایی نوجوانان و جوانان آن جامعه را فراهم کند؛ اما اگر در اختیار افراد غیرمتعهد و وابسته  قرار بگیرند باعث از بین رفتن فرهنگ و اعتقادات آن جامعه، تبدیل می‌شود.

سرهنگ محمدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی علاوه بر آن‌ که ابزاری برای سرگرمی و تفریح محسوب می‌شوند، وسیله‌ای برای  تعلیم و تربیت، و موجب تحول و تکامل جامعه بشمار می‌آیند، رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی باید نقش مهم و تاثیر‌گذاری در تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان ما ایفا کنند.

فرمانده ناحیه شهید محلاتی به لزوم داشتن سواد رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: در حالی که همه سنین در جامعه و گروه‌ها در معرض آسیب و تهدید جنگ نرم قرار دارند و دشمنان در صدد کم رنگ کردن آموزه‌های دینی و فرهنگی ما هستند باید رسانه‌ها نقش خود در فرهنگ‌سازی و تبیین احکام دینی را جدی بگیرند و با پرداختن به موضوعات مهم دینی، فرهنگی و اجتماعی که می تواند نیازهای گروه‌های مختلف جامعه را تامین کند برای صیانت از ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند.

وی در ادامه به برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده توسط ناحیه شهید محلاتی در سه ماهه سوم سال 95 اشاره کرد و گفت: در اوایل مهرماه نمایشگاه هفته دفاع مقدس برگزار شد که توسط رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی پوشش خیلی خوبی داده شد، برگزاری و پوشش مراسم راهپیمایی 13آبان، مراسم پیاده‌روی اربعین، تجمع اقتدار بسیجیان منطقه 14در سالروز تشکیل بسیج، اهدا جهیزیه به افراد محروم و نیازمند و برگزاری جلسات متعدد در سطح منطقه بمناسبت فرارسیدن سالروز حماسی 9 دیماه که با همت بسیجیان انجام شده از جمله برنامه‌های ناحیه شهید محلاتی بشمار می‌رود.

در پایان به مسائل و مشکلات موجود از قبیل بیکاری، اعتیاد، فقر و تکدی‌گری، طلاق، بزهکاری، سرقت و ... در سطح منطقه 14 اشاره شد و برای رفع مشکلات و موانع پیش‌رو بحث و تبادل نظر شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248