رای به سایت :
1768
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -
کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگارانند
مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی:

کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگارانند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خطرات و آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت، نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود.
calendar
تاریخ : 1397/02/30 - 09:56
2
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، مراسم چهارمین روز ماه مبارک رمضان در ناحیه شهید محلاتی با حضور سرگرد کامیاب جانشین فرمانده ناحیه شهید محلاتی، خواهران و برادران بسیجی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین زارعی نمایندگی ولی فقیه در ناحیه، در حسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم جزءخوانی قرآن کریم انجام شد، سپس حجت الاسلام و المسلمین زارعی کارشناس مسائل مذهبی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران در ادامه به تفسیر آیه 104 سوره آل عمران پرداخت و پیرامون مسائل امر به معروف و نهی از منکر مطالبی را بیان نمود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شهید محلاتی با اشاره به  آیه‌ ۱۰۴ سوره آل‌عمران پیرامون امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: طبق آیات قرآنی کسانی که امر به معروف و نهی از منکرمی کنند در زمره‌ رستگاران می باشند و از جمله ویژگی‌های برتری مسلمانان نسبت به سایر ملت‌ها نیز امر به معروف و نهی از منکر است و همچنین طبق آیات قرآنی، بندگان صالح خداوند کسانی هستند که ایمان به خدا و روز قیامت داشته و در سطح اجتماع نیز مردم را به خیرات دعوت کرده و از امور زشت نهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خطرات و آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت. نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود؛ چرا که در اثر ترک این واجبات، شرارت‌ها در جامعه حاکم شده و مسلمانان را گرفتار می‌کند، در این شرایط دعاها نیز جهت رفع مشکلات مقبول واقع نمی‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین زارعی تاکید کرد: بهترین امت‌ها، امتی است که در آن امر به معروف و نهی از منکر فراموش نمی‌شود، وی بهترین شیوه برای اجرای این فریضه مهم را شیوه عملی دانست و گفت مومنان باید در راستای گسترش و حاکمیت معروفات در جامعه تلاش کنند؛ حضور در مساجد و مراسم‌های خیر و معروف جهت تبلیغ این امور از جمله شیوه‌های عملی امر به معروف است.

وی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر احترام به شخصیت فرد به عنوان دومین عامل موثر مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید با نرم‌خویی، محبت و احترام به شخصیت فرد همراه باشد. همه ما در مقابل امر به معروف و نهی از منکر وظیفه داشته و باید نسبت به انجام این فریضه، با تذکر لسانی همت گمارده و بدون مجادله و مباحثه در مورد منکرات تذکر دهیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11248


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی        منطقه 14        محله شکوفه        ناحیه شهید محلاتی        رمضان 97                                    

مطالب مرتبط