پایگاه مقاومت بسیج مبشره
 
شنبه 04 خرداد 1398 -

رای به سایت :
1203
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 318 سمانه ›› پایگاه مقاومت بسیج مبشره
2
محبوب  
رای به خبر :
عید فطر، عید حقیقی
عید فطر، عید حقیقی

مردم محله میثم بعد از یک ماه روزه داری و عبادت، جنب مسجد میثم نماز عید فطر را در کنار یکدیگر اقامه کردند.
calendar
تاریخ : 1397/03/26 - 20:05

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج مبشره  حوزه 318 سمانه  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، امام خامنه ای مدظله العالی درباره عید سعید فطر می فرمایند :

هر عید فطری، برای انسانِ مسلمانِ آگاهِ هوشیار، می‌تواند یک روزِ عیدِ حقیقی باشد. روز شروعِ دوباره زندگی معنوی و روحی؛ مثل بهار برای گیاهان و درختان. انسانی که ممکن است در طول سال دچارِ انواع آلودگیها و گناهان شود، و انسانی که بر اثر هوای نفس و خصلتها و صفات زشت، خود را تدریجاً از ساحتِ رحمتِ الهی دور کرده است، هر سال از طرف پروردگار عالم از یک فرصت استثنایی برخوردار می‌شود و آن فرصت، ماهِ مبارک رمضان است. در طول ماه رمضان، دلها نرم می‌شود، روحها تلألؤ و درخشندگی پیدا می‌کند، انسانها آماده قدم نهادن در وادی رحمتِ خاصه الهی می‌شوند و هر کس به قدر استعداد، همّت و تلاش خود، از ضیافت عظیم الهی برخوردار می‌گردد. بعد از آن‌که این ماه مبارک به پایان رسید، روزِ شروعِ سال جدید، روز عید فطر است. یعنی روزی که انسان می‌تواند با استفاده از دستاوردهای ماه رمضان، راه مستقیم الهی را پیش گیرد، و از کج‌راهه‌ها پرهیز کند.

مردم محله میثم بعد از یک ماه روزه داری و عبادت، جنب مسجد میثم نماز عید فطر را در کنار یکدیگر اقامه کرده و در قنوت نماز عید فطر  بادلی متذکّر و خاشع از خداوند متعال درخواست کردند همان خیراتى را که به برترین بندگانش داده است، به آنها هم بدهد و از شرورى که برترین و بزرگترین انسانهاى تاریخ را از آن دور نگه داشته است، آنها را هم دور بدارد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5446مطالب مرتبط