پایگاه مقاومت بسیج شهیدان گمنام
 
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
1647
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 309 امام باقرالعلوم(ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیدان گمنام
18
محبوب  
رای به خبر :
اولین نشست بصیرتی و معرفتی بسیجیان حوزه 309 برگزار شد
در آغاز دهه‌ی کرامت

اولین نشست بصیرتی و معرفتی بسیجیان حوزه 309 برگزار شد

اولین نشست بصیرتی و معرفتی حلقه‌های صالحین حوزه 309 با حضور کثیری از بسیجیان پایگاه شهیدان گمنام برگزار شد
calendar
تاریخ : 1396/05/09 - 14:58

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیدان گمنام، حوزه 309 امام باقرالعلوم(ع)، ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی، اولین نشست بصیرتی و معرفتی حلقه‌های صالحین حوزه 309 امام باقرالعلومعلیه‌السلام در سال 1396 هم‌زمان با آغار دهه‌ی کرامت برگزار شد.

جلسه‌ی بصیرتی و معرفتی بسیجیان با حضور فرمانده حوزه 309، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهیدان گمنام و 30 هم‌سنگر خود همراه دیگر بسیجیان پایگاه‌های حوزه309، در مسجد نیکعهد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم، حجت‌الاسلام بسیجی فروزان‌نصر فرمانده حوزه 309 امام باقرالعلومعلیه‌السلام ایراد سخنرانی کرد.

میهمان ویژه‌ی جلسه‌ی بصیرتی و معرفتی بسیجیان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین بسیجی کدخدارستم بود؛ که با بیانات شیوا و رسای خود در جهت ارتقای سطح بینش سیاسی و اجتماعی بسیجیان سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کدخدارستم گفت: تنها جایی که علم مطلق وجود دارد، نزد خداوند متعال است.

وی افزود: علوم مکسوبه از تکنولوژی‌های روز دنیا از جمله برنامه‌ی تلگرام، بعضاً صحیح است و بعضاً اشتباه؛ لذا از بسیجیان عزیز درخواست می‌گردد ضمن مطالعه‌ی دقیق متون ارسالی، پس از تجزیه و تحلیل در همه‌ی ابعاد اعتقادی، سیاسی و امثالهم، اقدام به نشر آن کنند. در اینجا لازم است که بگویم: دشمن از همین طریق به خانه‌های ما نفوذ کرده است، که ضمن خوراک اشتباه، وقت ما را هم می‌دزدد. ما باید با نشر مطالب علمی، فرهنگی و ارزشی از همین طریق خاری بر چشم دشمن باشیم.

بسیجی کدخدارستم اظهار کرد: هر بسیجی خود باید یک رسانه باشد، رسانه‌ای که حقیقت هستی و بندگی خدا را بیان کند. قبل از خواب شبانه، باید از خود بپرسیم که آیا از عملکرد خود در روزی که گذشت راضی هستیم؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کدخدارستم درخصوص دهه‌ی کرامت تصریح کرد: قرآن می‌گوید: سخن و قول باید با کرامت باشد؛ یعنی باید کریم باشیم و در هر لحظه و در هر مورد کرامت داشته باشیم. کریم اگر قدرت داشته باشد و یا اگر مالی داشته باشد، به هیچ‌عنوان از مخاطبش دریغ نمی‌کند و حتماً انجام می‌دهد و در حین انجام، به روی طرف هم نمی‌آورد.

وی معیار کرامت را "دین" بیان کرد و افزود: مشکل ما اخلاق نیست، بلکه باورهای ما است. جناح‌بندی نباید کرد، غیبت نباید کرد، دروغ یا برای جلب منفعت است یا برای دفع ضرر، در هرصورت دروغ نباید گفت؛ دروغ باعث دور شدن ملائکه‌ی خداوند از ما می‌شود؛ عزت دست خدا است؛ نه کسی می‌تواند ذلیل کند و نه کسی می‌تواند عزیز کند، تا زمانی‌که خدا بخواهد.

بسیجی کدخدارستم خاطر نشان کرد: باید از درون به خدا وصل باشیم. باید در تمام اعمالمان خودمان را باور کنیم و به الفاظ نفروشیم. ریشه‌ی همه‌ی بخل‌ها، حب دنیا است، چون به آن دل‌بسته شده است. به هیچ‌عنوان نباید به دنیا دل بست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بسیجی کدخدارستم در پایان به نقل از امام کاظمعلیه‌السلام گفت: اگر رستگاری "عاقبت‌بخیری" می‌خواهیم، باید کریم باشیم و کریمانه برخورد کنیم. اگر دنبال انتقام بودیم، کریم نیستیم، البته حق را باید گرفت اما کینه نباید به دل داشت. دلی که کینه در دل داشته باشد، بویی از ایمان نمی‌برد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5211مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
69
هم سنگر
1396/05/09 - 15:02
سلام و خدا قوت به بسیجیان حوزه 309
ممنون از بیانات شیوایتان بسیجی کدخدارستم
عاقبتتان بخیر

Reply
no
0
yes
64
یک رزمنده
1396/05/09 - 15:03
سلام و سپاس از بسیجی کدخدارستم بایت نطق ارزشمندتان
عاقبت بخیری را برای شما آرزومندیم.

Reply
no
0
yes
74
یک بسیجی
1396/05/09 - 15:04
سلام و تشکر از مسئولین اجرایی نشست بصیرت و معرفت
خدا قوت عزت زیاد