پایگاه مقاومت بسیج محبین الزهراء
 
شنبه 30 تير 1397 -

رای به سایت :
50
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 310 حضرت مرضیه (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج محبین الزهراء
0
محبوب  
رای به خبر :
محسن حججی چطور شهید شد؟
محسن حججی چطور شهید شد؟

محسن حججی در هجوم نیروهای تکفیری داعش در میان مرز عراق و سوریه به اسارت در آمد و به شهادت رسید
calendar
تاریخ : 1396/05/21 - 16:22

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج محبین الزهراء  حوزه 310 حضرت مرضیه (س)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

حسن شمشادی خبرنگار یادداشتی از امیر مسروری در کانال تلگرامش منتشر کرد: محسن حججی در هجوم نیروهای تکفیری داعش در میان مرز عراق و سوریه به اسارت در آمد و به شهادت رسید، پیرامون این موضوع و اهمیت حضور مستشاران نظامی در آن منطقه چند نکته عرض میکنم:

 

1. آمریکایی ها پس از شکست پروژه حلب و تجزیه سوریه دراین منطقه، تمرکز خود را در شرق سوریه گذاشتند و علنا این منطقه را پرواز ممنوع و محل استقرار داعش تبدیل نمودند. قرار بود آمریکایی ها با پس زدن داعش از رقه ضمن مصادره آزادی رقه به نام خود و تحویل دادن آن به کردهایِ همسو با غرب، داعش را در منطقه نوار شرقی سوریه میان المیادین در دیرالزور تا تنف نگه دارند و در نهایت داعش مستقر شده در این منطقه بهانه ای مناسب برای جلوگیری از ارتباط زمینی و هوایی مقاومت و همچنین فرصتی مناسب برای روز مبدای حمله به دمشق یا بغداد باشد. در واقع هر وقت خواست داعش را میان دمشق و بغداد کوچ دهند.

2. پس از حضور داعش در این منطقه ، آمریکایی ها می توانستند قطعنامه ای در سازمان ملل بگیرند و آن منطقه را پرواز ممنوع اعلام نموده و به عبارت دیگر آسمان ارتباطی مقاومت را ببندند. این بدان معنا بود که مقاومت هرچه در این شش سال به دست آورد با یک اقدام آمریکایی ها از دست میداد. و آمریکایی ها تمام تلاششان را کرده اند تا این دستاوردها به هدر رود و رسما پروژه شکست خورده در سوریه را به یک پروژه پیروزمندانه تبدیل کند.

3. عملیات والفجر در دو مرحله آغاز شد که شهید حججی در مرحله دوم این عملیات به شهادت رسید. پیش از این در مرحله اول عملیات نیروهای مقاومت توانستند چند هزار کیلومتر از مناطق اشغال شده باده ی شرقی، مرز شرقی سوریه را آزاد کنند و در همین راستا محور مقاومت در شرق سوریه توانست با محور مقاومت در عراق الحاق کند. این الحاق در طول تاریخ 40 سیاسی اخیر بی نظیر بود و کمربند مقاومت تقویت شد. مرحله اولیه این عملیات ضمن آزاد سازی مناطق مختلف در شرق سوریه و جلوگیری از سقوط دمشق و ماندن داعش در عراق و سوریه، الحاق نیروهای مقاومت با یک دیگر، مانع از خط عمودی آمریکا در موازی شرق سوریه شد و خط حضور آمریکا را از جنوب تا شمال قطع کرد.

4. مرحله دوم عملیات والفجر که چند روز قبل آغاز شد، محور آزاد سازی دیرالزور و همچنین اخراج متجاوزان دستور کار قرار گرفت. امن سازی منطقه شرقی و همچنین مقابله با حضور داعش در دیرالزور و خنثی سازی پروژه آمریکایی ها دستور کار مقاومت بود تا آنکه ایالت متحده آمریکا با حمله به نیروهای مردمی مقاومت در شرق سوریه و غرب عراق سبب شد تا داعش از محور آمریکایی ها نیروهای مقاومت را دور زده و در نهایت با چند عامل انتحاری منجر به شهادت نیروهای مقاومت و در نهایت اسارت و شهادت شهید محسن حججی شود.

واقعیت این است که شهید محسن حججی توسط آمریکا در اختیار داعش قرار گرفت. مواضع آنها بمب باران شد و پس از آن آمریکایی ها اجازه دادند نیروهای داعش با نفوذ به خط درگیری مقاومت از چند محور حمله خود را سازماندهی کرده و با چند عامل انتحاری صفوف مقاومت شکست و محسن به اسارت در آمد. قطعا آمریکایی می بایست بخاطر شهادت محسن حججی پاسخگو باشند و مقصر اصلی این شهادت، آمریکایی ها است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10575
حسنیه شاپوری


مطالب مرتبط