پایگاه مقاومت بسیج شهادت
 
جمعه 03 خرداد 1398 -

رای به سایت :
1262
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 336 طلیعه نور ›› پایگاه مقاومت بسیج شهادت
2
محبوب  
رای به خبر :
مراسم شعر خوانی و یادواره شهید حسن باقری
مراسم شعر خوانی و یادواره شهید حسن باقری

مراسم بزرگداشت و شعر خوانی شهید حسن باقری با حضور مسئول دفتر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سادات حسینی برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/10/30 - 23:58

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهادت  حوزه 336 طلیعه نور  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،امروز سی دی به مناسبت یادواره شهید حسن باقری مراسم شعر خوانی در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. این محفل شعر به کوشش سازمان بسیج هنرمندان تهران تدارک دیده شده بود.

در این مجلس سردار سادات حسینی معاونت فرهنگی سپاه محمد رسول الله تهران، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری و سردار فروتن رئیس دفتر سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شرکت کرده بودند.

مرتضی امیری اسفندقه، علیرضا قزوه، قنبریان ، عاملی و چند شاعر از انجمن شعر ادبی جبهه از جمله معرفت الله حاتمی، افشاریان و چند تن دیگر از هنرمندان این حوزه در مدح شهدا و این شهید بزرگوار اشعاری را برای حضار خواندند.

در ابتدای برنامه کلیپی از زندگی شهید حسن باقری پخش شد. در ادامه سردار سادات حسینی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفتند : گرامی داشت یاد شهدا توفیقی است که به هر کسی ندهند ، بخصوص این شهید بزرگوار که از جانب مقام معظم رهبری معجزه انقلاب ذکر شده است. ایشان در ادامه گفتند روحیه جهادی، مدیریت جهادی و دغدغه برای انقلاب اسلامی در دفاع مقدس از ویژگی های این شهید است که جامعه امروز ما بسیار به آن نیاز دارد. جوانان ما باید از زندگی چنین شهدایی درس بگیرند. اگر بتوان این رشادت های شهدا را به صورت شعر و نمایش درآورد الگوی خوبی برای جوانان امروز می توانند باشند. 

سپس فرزند شهید خانم افشاریان و تعدادی از شاعران حاضر در برنامه و مرتضی امیری اسفندقه ابیاتی از اشعارشان را برای مدعوین خواندند.

در ادامه گروه سرود شمیم یاس از ناحیه کمیل سرود زیبای « منم باید برم آره برم سرم بره» را برای حضار خواندند و با این اجرای زیبا دلهای حاضرین را به حرم حضرت زینب (سلام الله علیها ) بردند. بعد از این سرود زیبا محمدعلی جلیلی بازیگر توانمند کشورمان با پرده خوانی زیبایشان دلهای میهمانان برنامه را به صحنه شهادت امام حسین ( علیه السلام) و کربلای ایران بردند. ایشان در ادامه قسمتی از زندگی نامه شهید حسن باقری را با پرده خوانی برای حضار بیان کردند. در پایان این مراسم از کتاب « ملاقات در فکه» زندگی نامه شهید حسن باقری رونمایی شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6328مطالب مرتبط