پایگاه مقاومت بسیج شهید مرتضی مطهری
 
یکشنبه 05 خرداد 1398 -

رای به سایت :
33
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 270 نفیسه ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید مرتضی مطهری
1
محبوب  
رای به خبر :
گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری درباره محرم
گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری درباره محرم

اگر در جامعه ما، عشق به امام حسین(ع) و یاد او و ذکر مصایب و حوادث عاشورا معمول و رایج نبود، معلوم نبود که نهضت با این فاصله زمانی و با این کیفیتی که پیروز شد، به پیروزی می رسید.
calendar
تاریخ : 1396/07/15 - 15:37

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید مرتضی مطهری  حوزه 270 نفیسه  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،- جمع‌بندی نهضت حسینی علیه‏السّلام این است که یک روز امام حسین علیه‏السّلام در حالی که همه دنیا در زیر سیطره ظلمات ظلم و جور پوشیده و محکوم بود و هیچ کس جرأت نداشت حقیقت را بیان کند - فضا، زمین و زمان سیاه و ظلمانی بود - قیام کرد. 03 /03/1374

-  امام حسین علیه السّلام، عظیمترین مبارز و مجاهد تاریخ اسلام است؛ چون او در چنین میدانى ایستاد و نترسید و مجاهدت کرد. اما این انسان بزرگ، به قدر عظمتش، مظلومیت دارد. همان‏قدر که بزرگ است، همان قدر هم مظلوم است؛ و با غربت هم به شهادت رسید.

- در ایام محرم و صفر، ملت عزیز ما، باید روح حماسه را، روح عاشورایی را، روح نترسیدن از دشمن را روح توکل به خدا را، روح مجاهدت فداکارانه در راه خدا را، در خودشان تقویت کنند و از امام حسین علیه السلام مدد بگیرند.
مجالس عزاداری برای این است که دلهای مارا با حسین بن علی علیه السلام و اهداف آن بزرگوار نزدیک و آشنا کند.
یک عده ی کج فهم نگویند که امام حسین علیه السلام شکست خورد. یک عده ی کج فهم نگویند که راه امام حسین علیه السلام معنایش این است که همه ی ملت ایران کشته شوند. کدام انسان نادانی چنین حرفی را ممکن است بزند. یک ملت از حسین بن علی علیه السلام باید درس بگیرد. یعنی از دشمن نترسد به خود متکی باشد به خدای خود توکل کند10/4/71

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 8630مطالب مرتبط