پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
 
دوشنبه 29 بهمن 1397 -

رای به سایت :
72
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 311 امام جعفر صادق (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
0
محبوب  
رای به خبر :
ایام فاطمیه تسلیت باد.
ایام فاطمیه تسلیت باد.

شفاعت گسترده ی حضرت زهرا (سلام الله علیها) در روز محشر
calendar
تاریخ : 1396/11/18 - 10:49

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی  حوزه 311 امام جعفر صادق (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

از رسول خدا (ص) روایت شده است که فرمودند: هنگامى که روز قیامت فرا مى رسد دخترم فاطمه در حالى مى آید که بر یکى از ناقه هاى بهشتى سوار است و از دو پهلوى آن ناقه حریرهاى بهشتى آویزان، مهار آن از مروارید تازه، پاهایش از زمرد سبز، دم آن از مشک ناب، دیدگانش از در و یاقوت سرخ خواهد بود.
قُبه اى از نور بر پشت آن ناقه نصب شده که اندرون آن از بیرون آشکار، میان آن حاوى عفو پروردگار و بیرون آن رحمت خداوند رحیم است.
فاطمه تاجى از نور بر سر دارد که داراى هفتاد پایه باشد، هر پایه اى از آن به وسیله مرواریدى مرصع و نظیر ستاره اى درخشان خواهد بود.
در طرف راست و چپ فاطمه هر کدام هفت هزار ملک خواهد بود و آنگاه از طرف خداوند رئوف ندا مى رسد: اى حبیبه و فرزند رسول من! از من بخواه تا عطاء نمایم، شفاعت کن تا من بپذیرم، به عزت و جلال خودم که امروز ظلم و ستم هیچ ستمگرى از نظر من محو نخواهد شد.

در همین زمان است که مى گوید: بار خدایا! فرزندان، شیعیان، دوستان و دوستانِ محبین فرزندان مرا به من ببخش !

آنگاه از طرف پروردگار جهان منادى ندا مى کند: فرزندان، شیعیان، دوستان و دوستِ دوستان ذریه فاطمه (س) کجایند؟ ایشان عموماً در حالى که ملائکه رحمت پروردگار آنان را احاطه کرده باشند مى آیند. سپس فاطمه (س) جلو مى رود تا ایشان را داخل بهشت مى نماید.

برای حضرت فاطمه (س) در روز قیامت جایگاه خاصی است. وقتی می نگرد که برخی از محبان دچار گرفتاری هستند، عرض می کند: خدایا! من را فاطمه نام گذاردی و به واسطه ی من هر کسی که ولایت من و فرزندانم را داشت، از آتش بازداشتی و وعده ی تو حق است و خلف وعده نمی کنی.

خداوند خطاب می کند: راست می گویی ای فاطمه (س)، من تو را فاطمه نامیدم و به خاطر تو دوستان و اهل ولایت تو و کسی که فرزندان تو را دوست دارد و اهل ولایت آن هاست، از آتش بازدارم و وعده ی من حق است و خلف وعده نمی کنم. سپس حضرت زهرا (س) مانند پرنده ای که دانه ی خوب را از بد جدا می کند، دوستان و شیعیان را جدا می کند و واسطه و شفیع آن ها در بهشت می شود و آن ها قدر شفاعت می کند که خلایق همه دوست داشتند که فاطمی بودند.

بحار الأنوار (ط -مؤسسةالوفاء)،ج۴۳،ص۲۱۹
بحار الأنوار (ط -مؤسسةالوفاء)،ج۴۳،ص۶۴

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19169مطالب مرتبط