پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
 
شنبه 03 فروردين 1398 -

رای به سایت :
72
محبوب
صفحه نخست ›› فناوری اطلاعات و ارتباطات ›› حوزه 311 امام جعفر صادق (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
0
محبوب  
رای به خبر :
تلگرام آری یا نه؟
تلگرام آری یا نه؟

پیام رسان تلگرام در سایر کشور ها چگونه مدیریت می شود؟
calendar
تاریخ : 1397/01/26 - 19:13

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی  حوزه 311 امام جعفر صادق (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

‏ایران، آمریکا، روسیه، آلمان و هند، پنج کاربر بزرگ تلگرام در دنیا هستند.
می دانستید در این میان، ایران تنها کشوری است که هیچ اهرمی برای کنترل تلگرام ندارد و تلگرام خود را ملزم به رعایت قوانین آن نمی داند؟!
در این مطلب به بررسی وضعیت این کشورها می پردازیم:
بر مبنای جدیدترین داده های سایت آلسکا پنج کشور ایران، آمریکا، روسیه، آلمان و هند بزرگترین کاربران تلگرام هستند.
جزئیات را می توانید در این لینک مشاهده کنید:
https://www.alexa.com/siteinfo/telegram.me

 آمریکا:
‏در آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر با تصویب قانون Total Information Awareness (TIA) که بروز رسانی قوانین قبلی در این زمینه بود تمامی ارائه دهندگان خدمات ارتباطی از جمله شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام موظف به ارائه کلیه دیتاها کاربران به آژانس امنیت ملی آمریکا NSA شدند.
‏همچنین در سال ۲۰۱۱ میلادی با تصویب قانون SOPA به بهانه مقابل با پایرسی دولت آمریکا اختیار بسیار زیادی در اعمال سانسور از طریق ارائه کنندگان خدمات تعاملی وب پیدا کرد. این قانون با مخالفت گسترده ارائه کنندگان خدمات وب آزاد نظیر بنیاد موزیلا، ویکی پدیا و ... قرار گرفت اما در نهایت تصویب شد.
‏مقاله زیر از نیویورک تایمز با عنوان ” شما مظنون هستید“ ارائه مفیدی از قانون ITA است. همچنین با جستجو کلید واژه ها فوق در وب، اطلاعات نسبتا کاملی در این زمینه بدست می آورید.
https://mobile.nytimes.com/2002/11/14/opinion/you-are-a-suspect.html

 آلمان:
در آلمان قانون Netzwerkdurchsetzungsgesetz یا به اختصار NetzDG، ‎  شبکه های اجتماعی را موظف می کند، حداکثر ۲۴ ساعت پس از گزارش محتوای نفرت انگیز یا خشونت طلبانه - به تشخیص دولت- اقدام به حذف محتوای گزارش شده نمایند. در غیر اینصورت جریمه ای تا ۵۰ میلیون یورو در انتظار شبکه خواهد بود. در لینک زیر از بی بی سی می توانید مطالب بیشتری در مورد NetzDG بخوانید
https://www.bbc.com/news/amp/blogs-trending-41042266

هند:
‏در هند قانون IT Rules 2011 سرویس دهندگان را موظف می کند حداکثر پس از ۳۶ ساعت از گزارش محتوای غیر قانونی توسط دولت نسبت به حذف محتوا اشاره شده اقدام کنند. محتوا اشاره طیف‌وسیعی از محتویات را شامل شده و اختیارات وسیعی را به دولت میدهد. متن این قانون را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید.
https://cis-india.org/internet-governance/blog/big-data-and-information-technology-rules-2011

روسیه:
‏در روسیه نیز همانگونه که این روز ها شنیده اید، تلگرام موظف به ارائه دیتا مورد نیاز سرویس ها امنیتی شد. فرجام خواهی از دادگاه عالی روسیه نیز به نتیجه ای نرسید و در صورت عدم ارائه اطلاعات دسترسی به تلگرام قطع خواهد شد.


در چنین وضعیتی جالب است که شبکه ها اجتماعی خارجی در ایران آزادانه به فعالیت می پردازند و در عین حال خود را مقید به رعایت هیچ قانونی نمی دانند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19169مطالب مرتبط