پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
 
چهارشنبه 01 خرداد 1398 -

رای به سایت :
72
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 311 امام جعفر صادق (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی
1
محبوب  
رای به خبر :
حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد.
حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد.

توصیه‌های پیامبر اکرم(ص) در ورود به ماه مبارک رمضان
calendar
تاریخ : 1397/02/29 - 20:40

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی  حوزه 311 امام جعفر صادق (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:

«أَتَاکُمْ رَمَضَانُ شَهْرٌ مُبَارَکٌ فَرَضَ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ عَلَیْکُمْ صِیَامَهُ تُفْتَحُ فِیهِ أَبْوَابُ السَّمَاءِ وَتُغْلَقُ فِیهِ أَبْوَابُ الْجَحِیمِ وَتُغَلُّ فِیهِ مَرَدَةُ الشَّیَاطِینِ لِلَّهِ فِیهِ لَیْلَةٌ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ مَنْ حُرِمَ خَیْرَهَا فَقَدْ حُرِمَ»
ماه رمضان به سویتان آمده است! روزه گرفتن در آن را خداوند بر شما واجب کرده، در این ماه درهای آسمان باز و درهای دوزخ بسته می‌شوند. سرکشان شیاطین در این ماه در بند شوند. خداوند در آن شبی دارد که از هزار ماه بهتر است. کسی که در این ماه از خیر و نیکی آن محروم شود در حقیقت او محروم (واقعی) است.

و نیز فرمودند:

«اِنَّ فِی الْجَنَّةِ بَابًا یُقَالُ لَهُ: الرَّیَّانُ، یَدْخُلُ مِنْهُ الصَّائِمُونَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ لَا یَدْخُلُ مِنْهُ أَحَدٌ غَیْرُهُمْ یُقَالُ: أَیْنَ الصَّائِمُونَ؟ فَیَقُومُونَ لَا یَدْخُلُ مِنْهُ أَحَدٌ غَیْرُهُمْ فَإِذَا دَخَلُوا أُغْلِقَ فَلَمْ یَدْخُلْ مِنْهُ أَحَدٌ.»
به راستی بهشت را دری است که ریّان نام دارد و روز قیامت روزه‌داران از آن وارد بهشت می‌شوند و هیچ‌کس جز آنان از آن در نیایند پس چون همگان از آن در به بهشت شوند آن در بسته شود و دیگر کسی از آن وارد نشود.

گزیده حکمت نامه پیامبر اکرم (ص)،ج۱،ص۷۱۹


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19169مطالب مرتبط