پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
 
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
688
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 317 امام رضا (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
5
محبوب  
رای به خبر :
جشن عید غدیر با محوریت تبیین جایگاه امام علی در جهان اسلام
معاون فرهنگی اجتماعی بسیج مسجد جامع ابوذر:

جشن عید غدیر با محوریت تبیین جایگاه امام علی در جهان اسلام

پناهی با اشاره به ضرورت توجه به ابعاد فکری و شخصیتی ائمه اطهار(ع)، گفت: جشن عید غدیر با محوریت تبیین اندیشه‌ها و جایگاه والای امام علی(ع) در اسلام و شکل‌گیری مفهوم ولایت برگزار می‌شود.
calendar
تاریخ : 1397/05/08 - 23:08

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر  حوزه 317 امام رضا (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

مهدی پناهی، معاون فرهنگی بسیج مسجد جامع ابوذر، شب گذشته در جلسه ستاد برگزاری مراسم عید غدیر با اشاره به برگزاری جشن غدیر خم در مسجد و بوستان فتح، خاطرنشان کرد: این جشن با محوریت تبیین اندیشه‌ها و جایگاه والای امام علی (ع) در اسلام و شکل‌گیری مفهوم ولایت برگزار شود.

وی افزود: با وجود اینکه ما در جامعه اسلامی و شیعی زندگی می‌کنیم اما جایگاه اخلاقی و تربیتی امام علی (ع) به درستی تبیین نشده و ما از ظرفیت وجودی این امام بزرگوار غافل هستیم.

معاون فرهنگی بسیج مسجد جامع ابوذرتصریح کرد: در فرصت مراسمات و جشنها می‌توان به گوشه‌ای از ابعاد فکری و عقیدتی امامان معصوم(ع) پرداخت و انتظار می‌رود در جشنها و برنامه‌های عید غدیر نیز به این مهم توجه شود.

وی تأکید کرد: شخصیت اخلاقی و معنوی حضرت امیرمومنان علی(ع) به حدی وارسته است که اگر کشورهای اروپایی چنین شخصیتی را داشتند هر روز برای تبیین ابعاد فکری اش کنفرانس‌های علمی برگزار می‌کردند.

پناهی، بیان کرد: با این وجود در حال حاضر آنچنان که باید به نقش و جایگاه امام علی(ع) در توجه نمی‌شود و ما نیاز داریم که نسل جوان را با ابعاد وجودی فردی که پیامبر اکرم(ص) وی را جانشین خود معرفی کردند، آشنا کنیم.

وی به ضرورت مشارکت دستگاه‌های مختلف فرهنگی در برگزاری برنامه‌های عید غدیر تأکید کرد و گفت: هم‌اندیشی و همکاری دستگاه‌ها تأثیر مستقیم در کیفیت برنامه‌ها دارد.

گفتنی است؛ این جلسه با حضور اعضای ستاد گرامیداشت عید غدیر خم در محل شبستان مسجدبرگزار شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12159مطالب مرتبط