پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
 
جمعه 03 خرداد 1398 -

رای به سایت :
688
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 317 امام رضا (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
2
محبوب  
رای به خبر :
سیره علی (ع)
دهه ولایت؛با سخنرانی حجت الاسلام شیخ بشیر خیری

سیره علی (ع)

غدیر از منظر امام رضا(ع) این چنین امده در غدیر دوبرابر ماه مبارک رمضان و شب عید فطر خداوند جهنمیان را میبخشد.اگر مردم قدر غدیر را میدانستند ملائکه روزی ده بار با مردم مصافحه میکردند.
calendar
تاریخ : 1397/06/04 - 09:10

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر  حوزه 317 امام رضا (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

حجت الاسلام والمسلمین بشیر خیری عرضه داشتند در بزرگی غدیر از منظر امام رضا(ع) این چنین امده در غدیر دوبرابر ماه مبارک رمضان و شب عید فطر خداوند جهنمیان را میبخشد.اگر مردم قدر غدیر را میدانستند ملائکه روزی ده بار با مردم مصافحه میکردند.

به ما گفتند در مصافحه با هم در روز غدیر بگویید الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

جورجی جرداق این دانشمند مسیحی میگوید همه ی کمالات عالم را علی به عالم آموخت.وی در اول کتابش نوشت ای کاش روزگار در هر عصری تمام  نیرویش را جمع  میکرد و یک علی به ما میداد.

وی درمورد هشت جلد کتابی که درمورد مولا علی(ع) نوشت گفت تمام خوبی های عالم مدیون علی است.

آیت الله جوادی آملی فرمودند من به استادم علامه طباطبایی گفتم ایا میشود درمقابل غیر خداوند و کلام خدا سجده کرد انطور که ابن ابالحدید درمورد نهج البلاغه علی (ع) گفت؟علامه طباطبایی گفت بله نمیشود اما کلام علی (ع) هم خود کلام خداست.

حضرت علی (ع) فرمود من هنوز در زندگی ام نان گندم نخوردم، فرمود من هنوزم نمیدانم عسل چه مزه ای است فقط شنیده ام که مردم میگویند شیرین است.

فردی به علی(ع) گفت میشود منم غذای شما را بخورم؟حضرت فرمودن بفرمایید فرد هرچه کرد نتوانست نان را بخورد به حضرت گفت این چه نانی است درحالی که شما اینگونه این را در آغوش گرفته اید حضرت فرمودن میترسم دخترانم دلشان برایم بسوزد و نانم را چرب کنند و در سفره ام نان چربی باشد در حالی که کسی در حکومتم گرسنه باشد.

آیت الله حسن زاده آملی فرمودن روزی داشتم در خیابان قم راه میرفنم در چهارراه بیمارستان قم دیدم آقای مصطفی خامنه ای آمد وسلام کرد گفتم شما پسر رهبر اینجا چه میکنی؟گفتن اینجا منتظر تاکسی هستم!

جورجی جرداق گفت تمام اعلامیه های حقوق بشر سازمان ملل همه در یک نامه علی جمع شده و آن نامه نامه علی(ع) به مالک اشتر است.تمام حقوق بشر در این نامه جمع شده با چهار برتری این نامه نسبت به حقوق بشر امروزی:

 

1-علی 1400 سال زودتر این نامه را از دنیا نوشت.

 

2-امیر تنها نوشت اما دنیا تمام مغزهای متفکر خود را جمع کرد در سازمان ملل و این حقوق را نوشت.

 

3-علی(ع) به همراه مالک این نامه را فرستاد تا برود و عمل کند درحالی که دنیا به این حقوق عمل نمیکند.

 

4-سازمان ملل خودش اولین تخلف کننده در حقوق بشر است ولی علی اولین اجرا کننده حقوق بشر است.

حضرت پیرمردی درحالی که گدایی میکرد را دید،حضرت سوال کرد چرا او گدایی میکند؟گفتند گرفتار است حضرت فرمود پس بیت المال مسلمین برای چیست؟گفتند این نصرانی است مسلمان نیست.حضرت فرمود حتی پیرمرد نصرانی هم نباید در کشور اسلامی گدایی کند.

وقتی به معاویه خبر دادند آب در جنگ با علی به دست علی و یارانش افتاد معاویه گفت باکتان نباشد چون علی که من میشناسم در میدان جنگ اول دشمنش را سیراب میکند بعد خود را.

شخصی در نزد معاویه از علی بسیار بد میگفت معاویه به او خطاب کرد اگر تمام عالم یک زبان شود،علی از تمام عالم گویاتر است.اگر تمام عالم در میدان جنگ برابر علی قرار گیرد کسی نمیتواند مقابلش بایستد.

بیایید در ایام غدیر کمی به سیره و روش علی عمل کنیم،تمام دنیا به سیره علی(ع) تشنه است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12159مطالب مرتبط