پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
 
جمعه 03 خرداد 1398 -

رای به سایت :
688
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 317 امام رضا (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر
1
محبوب  
رای به خبر :
عید غدیر؛ تجلی بیعت امت با امامت
دهه ولایت؛با سخنرانی سید مهدی موسوی نیا

عید غدیر؛ تجلی بیعت امت با امامت

غدیر یکی از بزرگ ترین عیدهای شیعیان و یادآور پیمان مقدسی است که به موجب آن انسان های پاک اندیش با پذیرش پیشوایی امیرمومنان(ع)؛ ولایت پذیری خود را به منصه ظهور رسانند و با این بیعت مهم، اطاعت و سرسپردگی خویش را به ذات احدیت...
calendar
تاریخ : 1397/06/09 - 19:25

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج مسجد جامع ابوذر  حوزه 317 امام رضا (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

 مراسم جشن ایام غدیر با موضوع دهه ولایت با سخنرانی حجت الاسلام سید مهدی موسوی نیا در مسجد جامع ابوذر برگزار شد.

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام سید مهدی موسوی نیا را بخوانید:

حضرت محمد(ص) در این باره فرمودند: «ای مردم! این علی است برادر و وصی و نگاهبان دانش من و هم اوست جانشین من در میان امّت و بر گروندگان به من و بر تفسیر کتاب خدا که مردمان را به طرف او بخواند و به آن چه سبب خشنودی اوست عمل و با دشمنانش ستیز کند. او پشتیبان فرمانبرداری خداوند و بازدارنده از نافرمانی او باشد. همانا اوست جانشین رسول الله و فرمانروای ایمانیان و پیشوای هدایتگر از طرف خدا و کسی که به فرمان خدا با پیمان شکنان، رویگردانان از راستی و درستی و به دررفتگان از دین پیکار کند.»
فرستاده حق پس از پایان سخنان گوهربار خویش از مسلمانان خواستند که این پیام مهم را به افرادی که در آن مکان نبودند، اعلام کنند و اینگونه رسول اکرم(ص) رسالت خویش را بر جهانیان کامل کردند. حاضران بعد از این امر به حضرت علی(ع) تبریک گفتند و با ایشان به بیعت پرداختند تا پس از پیامبر(ص) پیرو این امام همام در مسیر دستیابی به سعادت حقیقی باشند.

حضرت محمد(ص) درباره عید غدیرخم فرمودند: «روز غدیر خم، برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستورداد برادرم، علی بن ابی‏طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم به دست او هدایت شوند و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را دین آنان قرار داد.»

وی در ارتباط با دلیل های انتخاب آخرین سفر حج برای اعلام جانشینی امام علی(ع) بیان داشت: در آن زمان مسلمانان زیادی در شبه جزیره عربستان زندگی می کردند. با افزایش شمار مسلمانان در این منطقه، پیامبر(ص) بهترین موقعیت را برای ارایه پیام و رسالت خود، موسم حج دانستند زیرا در این مراسم بیشتر مسلمانان گرد هم می آمدند و اینگونه می توانستند رسالت بزرگ خویش را به سرانجام برسانند.

موسوی نیا در پایان با اشاره به ویژگی های جامعه ولایتمدار گفت: غدیر پیام تسلیم شدن در برابر امر الهی را به همراه دارد و پذیرش ولایت نشانه این امر است. جلوه های مختلفی را می توان از خواست پروردگار در جامعه مشاهده کرد و فردی که بخواهد به امیر مومنان(ع) اقتدا کند بایستی پاک بودن را سرلوحه زندگی خود قرار دهد و نسبت به بیت المال حساس باشد و حق الناس را رعایت کند. برای تحقق ولایتمداری باید قانون های اسلامی در تمامی ابعاد جامعه برقرار شود که موضوع عدالت اقتصادی و اجتماعی بخشی از این امر به شمار می رود و از مهمترین خواسته های حضرت علی(ع) است. یکی دیگر از مولفه های حکومت پیرو ایشان، بها دادن به ارزش های اصیل اسلامی محسوب می شود. بنابراین اگر جامعه ای خواهان برقراری حکومت الهی باشد، باید در مسیر اعتلای ارزش های آن گام بردارد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12159مطالب مرتبط