پایگاه مقاومت بسیج سیدالشهداء (ع)
 
شنبه 04 خرداد 1398 -

رای به سایت :
286
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 313 امام محمد تقی (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج سیدالشهداء (ع)
2
محبوب  
رای به خبر :
چرا جنگ تحمیلی دفاع مقدس نامیده شد؟
چرا جنگ تحمیلی دفاع مقدس نامیده شد؟

در جنگ‌ها سربازان کشته می‌شوند اما در دفاع مقدس رزمندگان ما در راه خدا شهید شدند و به تعبیر قرآن در سوره مبارکه بقره، آیه 154، زنده‌اند: «و کسانی را که در راه خدا کشته می‏‌شوند مرده نخوانید بلکه زنده‏‌اند ولی شما...
calendar
تاریخ : 1397/04/21 - 10:02

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج سیدالشهداء (ع)  حوزه 313 امام محمد تقی (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،   تفاوت‌های عمده‌ای بین جنگ تحمیلی و سایر جنگ‌های تاریخ وجود دارد که آنرا متمایز می‌کند. بیشتر جنگ‌های تاریخ از روی حرص و طمع آدمی یا به علت اختلاف‌های سیاسی و قومی رخ داده‌اند. اما پس از تجاوز نیروهای بعثی عراق به کشور عزیزمان ایران، ملت مؤمن و خداجوی ایران آنچنان حماسه‌ای آفریدند که گذر زمان هرگز آنرا کهنه نخواهد کرد.

   زندگی، روحیات و خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس آنچنان سرشار از معنویت و درس‌های انسانیت است که برای تمام نسل‌های آینده می‌تواند آموزنده و منشأ الهام باشد. لحظه به لحظه زندگی شهدا برای نسل امروز و فردا درس ایستادگی، استقامت، گذشت، خودسازی، ایثار، مقاومت، ولایت پذیری، عزت، استقلال و آزادی است.

   در واقع جنگ تحمیلی، دفاع مقدس است زیرا برای مقدسات انجام شد و نه برای انگیزه‌های دنیوی. مقدس است زیرا رزمندگان اسلام با پیروی از ولایت فقیه برای خدا و در راه خدا جهاد کردند. حضرت امام ماهیت جنگ ایران برابر عراق را جهاد دفاعی بیان می‌کنند: «ایران برای خدا قیام کرده است، برای خدا ادامه می‌دهد و جز دفاع، جنگ ابتدائی با هیچ کس نخواهد کرد»(صحیفه نور،ج16، ص68).

   در جنگ‌ها سربازان کشته می‌شوند اما در دفاع مقدس رزمندگان ما در راه خدا شهید شدند و به تعبیر قرآن در سوره مبارکه بقره، آیه 154، زنده‌اند: «و کسانی را که در راه خدا کشته می‏‌شوند مرده نخوانید بلکه زنده‏‌اند ولی شما نمی‏‌دانید.»

   شهدا جان خویش را فدا کردند، تا ارزش‌های ناب اسلامی زنده بماند. شهدای دفاع مقدس، با نثار جان خود و با الگوگیری از مکتب عاشورا و قیام امام حسین(ع)، موجب حفظ و احیای فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) شدند، به طوری که عزت و اقتدار امروز ملت ایران در عرصه‌های مختلف به خاطر ثمره خون شهداست.

   جنگ تحمیلی تنها دفاع برابر صدامیان نبود. بعثیان عراق توسط استکبار جهانی حمایت همه جانبه می‌شدند. ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران به همراه سپاه، بسیج و تمام مردم از اقوام و ادیان مختلف، شانه به شانه‌ی هم و با اتحادی تاریخی برابر استکبار جهانی‌ و ابرقدرت‌هایی دفاع جانانه کردند که برای نابودی انقلاب و بیداری اسلامی از هیچ توطئه‌ای دریغ نمی‌کردند.

   فراموش نکنیم که همان‌طور که درجنگ سخت با رژیم بعثی عراق جوانان کشورمان با نثار خون خود نگذاشتند یک وجب از خاک‌مان به دست دشمن بیفتد، امروز هم در جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، جنگ اقتصادی و ... نیز با ایمان و از خودگذشتگی ملت‌مان، به ویژه جوانان به پیروزی خواهیم رسید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5292مطالب مرتبط