پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
 
دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 -

رای به سایت :
326
محبوب
صفحه نخست ›› گزارش خبری ›› حوزه 315 امام موسی کاظم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
4
محبوب  
رای به خبر :
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی ارتحال آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی ارتحال آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی ، حجت‌ الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند .
calendar
تاریخ : 1395/10/22 - 18:36

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید شیخ سفلی  حوزه 315 امام موسی کاظم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حضرت حجت‌ الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند .

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است :  
 بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین ، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی ، و همکار نزدیک سال های متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌ الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم . فقدان هم رزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد ، سخت و جانکاه است . چه دشواری ها و تنگناها که در این ده ها سال بر ما گذشت و چه همفکری ها و همدلی ها که در برهه‌ های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید . هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سال ها ، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آمد . اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌ الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سال های اخیر با شدّت و جدیت در پی بهره‌برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد. او نمونه‌ی کم‌نظیری از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج‌دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار بود.
سال‌ها زندان و تحمل شکنجه‌ های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیت های خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره ، برگ های درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است .
با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم .
اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ئی مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است .
غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا میکنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم .
غفر الله لنا و له
سید علی خامنه‌ای
 ۱۹ دیماه ۱۳۹۵  


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 15063


مطالب مرتبط