پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
 
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -

رای به سایت :
452
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 315 امام موسی کاظم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
5
محبوب  
رای به خبر :
18 اسفند ، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر
18 اسفند ، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر

5 سال پس از بعثت بود که چشم دنیا به قدم "بانوی بهشت" روشن شد . آمد تا چند سالی میهمان زمین باشد . تا برای پدرش ، حبیب خدا ، مادری کند " ام ابیها " باشد . آمد تا آرام جان علی باشد .
calendar
تاریخ : 1396/12/19 - 15:43

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی  حوزه 315 امام موسی کاظم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، 18 اسفند (بیستم جمادی الثانی) ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر ( روز زن ) بر تمامی مادران ایران مبارکباد .

بیستم جمادی الثانی هر سال ، روزی پر از خاطره و معنویت است ؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان ، فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن زاد روز بانوی نمونه اسلام ، فاطمه زهرا (س) ، روز مادر نام گرفته است ؛ بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است ؛ تنها زنی که پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب "  اُم ابیها  "  داده است ، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بود .

زندگی و سیره ی حضرت زهرا (س) به قدری آموزنده است که هر زن آزاده ای در جهان او را چونان قدیسه ای تحسین می کند ؛ زنی که تولدش از دامن خدیجه کبری ، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در کانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تکبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب کوثر به او عطا کرد ؛ زیرا وی سرچشمه ی تمام خوبی های جهان است .

روز زن و روز مادر نام گرفت ؛ " اگر روزی باید روز زن یا روز مادر باشد ، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا (س) است ؛ خانمی که افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارک اسلام می درخشد " .


انتهای پیام /مطالب مرتبط