پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
 
پنجشنبه 04 بهمن 1397 -

رای به سایت :
450
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 315 امام موسی کاظم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
5
محبوب  
رای به خبر :
21 فروردین ، شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی
21 فروردین ، شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی

امیر سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی دفاع بود .
calendar
تاریخ : 1397/01/22 - 17:44

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی  حوزه 315 امام موسی کاظم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی دفاع بود .

علی صیاد شیرازی متولد روستای کبودگنبد شهرستان درگز استان خراسان رضوی است . وی یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود و صیاد شیرازی در یگان های مختلف نیروی زمینی ارتش 32 سال خدمت کرد.

پیش از انقلاب صیاد شیرازی در اصفهان با یافتن دوستان جدید مطالعات مذهبی خود را پی گرفت و شخصیت سیاسی خویش را بارز ساخت و در نامه‌ای که برای سرگرد محمد مهدی کتیبه، یکی از افسران مذهبی، ارسال کرد و این جمله را نوشت : در مورد برنامه‌های مذهبی بحمدالله پیش می‌رویم مخصوصاً در آن قسمت که می‌دانید و این جمله حساسیت ضد اطلاعات را برانگیخت و از آن پس وی تحت مراقبت قرار گرفت . آنها پس از تحقیق و مراقبت متوالی، او را «متعصب مذهبی» معرفی کردند و مراقبت از وی را شدت بخشیدند .

شهید صیاد شیرازی در اواخر حکومت پهلوی به دلیل این که در بین افسران، ضدیت با حکومت وقت می‌کرد و از مخالفان حکومت پهلوی بود، ضد اطلاعات از قرار دادن جنگ‌افزار در اختیار وی ممانعت کرد و اعلام نمود که از واگذاری مشاغل حساس به او خودداری شود وسرانجام وی در ۱۹ بهمن دستگیر و زندانی شد و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ، در بهمن ۱۳۵۷ آزاد شد و بعد از انقلاب شهیدصیاد شیرازی با سردار رحیم صفوی آشنا می‌شود و با یکدیگر از پادگان های اصفهان حفاظت می‌کنند .

صیاد شیرازی در بامداد ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ به وسیله عوامل مسلح سازمان مجاهدین خلق در پوشش رفتگر ، مقابل در منزل مسکونی‌اش واقع در تهران و در برابر دیدگان فرزندش ترور شد و در مراسمی با حضور رهبر انقلاب آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) و مقامات لشکری و کشوری و جمع کثیری از دوستدارانش ، در قطعه ۲۹ بهشت زهرا به خاک َسپرده شد .


انتهای پیام /مطالب مرتبط