پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
 
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
452
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 315 امام موسی کاظم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی
3
محبوب  
رای به خبر :
11 آبان سالروز شهادت حر انقلاب ، شهید طیب حاج رضایی
11 آبان سالروز شهادت حر انقلاب ، شهید طیب حاج رضایی

11 آبان ماه سال 1342 ، طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی به جوخه اعدام رژیم پهلوی سپرده شدند .
calendar
تاریخ : 1397/08/15 - 17:44

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید محمود شیخ سفلی  حوزه 315 امام موسی کاظم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، طیب حاج رضایی که روزگاری از بزن بهادرهای تهران بود ، شب هنگام در معرض تیر سربازان قرار می گیرد تا به خاطر حمایت از امام خمینی (ره) که آن سال ها آرام آرام نهضت انقلابی خویش را گسترده می نمود ، تیرباران شود . اما چه می شود که چنین شخصیتی به گفته خودش : ندیده ، خریدار امام (ره) می شود ؟!

امیر حاج رضایی می گوید : در دادگاه می گفتند شما دسته راه می انداختید و روی علم ها عکس آیت الله خمینی را می گذاشتید . طیب هم گفت : « من همیشه به مراجع تقلید اعتقاد داشتم و احترام می گذاشتم . قبلاً هم عکس آیت الله بروجردی را می گذاشتم و حالا هم عکس آیت الله خمینی را می گذارم و باز هم اگر باشم از عکس آنها استفاده می کنم . » این چیزهایی بود که من خودم در دادگاه شنیدم . به هرحال شنبه 11 آبان ، ساعت 5 صبح این اتفاق افتاد و اعدام شد .

امیر حاج رضایی درباره اعدام طیب حاج رضایی میگوید : صحنه خیلی بدی بود . ما که در مراسم نبودیم اما آنها جسد را تحویل دادند . وقتی تحویل دادند و جسد را دیدم ، بعد متوجه نشدم ، چطور من را بلند کردند . چیزی حدود 17 ، 18 تا گلوله خورده بود و تمام رگهایش بیرون زده بود . یعنی بدن تمامش شکافته شده بود و هنوز چشم هایش بسته بود . آن بنده خدا اسماعیل رضایی ، افتاده بود و تیر خلاص را توی دهانش زده بودند اما عموی من با صورت خورده بود زمین و صورتش هم خون آلود بود که آن تیر را به شقیقه اش زدند و گفتند ؛ تیر خلاص ... من خودم آن صحنه را دیدم تا جایی هم که یادم می آید ، غسال مدام پنبه توی این سوراخ ها می کرد . یعنی همه جای بدن سوراخ سوراخ شده بود . یک شمایل شهید گونه ای داشت . به هر حال من را بیرون آوردند و نفهمیدم چه کسی من را بیرون برد . نشسته بودم و می دیدم که دارند طبق وصیتش در شاه عبدالعظیم کنار مادرش ، خاکش می کنند .

آن روز در دادگاه ، طیب رو به سرهنگ نصیری گفت : حرف های شما درست ؛ اما ما تو قانون مَشتی‌گری ، با بچه های حضرت زهرا در نمی‌افتیم . من این سید رو نمی شناسم ؛ اما با او در نمی افتم .

امام خمینی (ره) : طیب تو که عاقبت به خیر شدی دعا کن خمینی هم عاقبت به خیر بشه


انتهای پیام /مطالب مرتبط