پایگاه مقاومت بسیج شهیده مریم فیض افشار
 
چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
403
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مریم فیض افشار
8
محبوب  
رای به خبر :
  گفتگو با  آقای مرادی همکار،شهید محمد علی باقرزاده
گفتگو با آقای مرادی همکار،شهید محمد علی باقرزاده

شهیدمحمد علی باقرزاده از موسسین ستاد کمک رسانی" بیت الزهرا" و " گروه ضربت " بود.
calendar
تاریخ : 1394/08/27 - 11:06

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مریم فیض افشار  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،آقای مرادی ،از دوستان صمیمی  و همکار ، شهید محمد علی باقرزاده، از شهید میگوید:

محمد علی در 1326 در شهر میانه ، دیده به جهان گشود؛ وی در یک خانواده مذهبی که پدر وی از روحانیان شهر میانه بود؛ پرورش یافت.

محمد علی ، قبل از انقلاب اسلامی ، بعنوان کارمند بخش فنی به استخدام ارتش در نیروی هوایی درامد.وی در جریان شکل گیری  انقلاب و پیوستن ارتشیان به نظام جمهوری اسلامی ، نقش چشمگیری داشت.

با پیروزی انقلاب اسلامی ، و آغاز جنگ تحمیلی ، بعنوان مسئول تدارکات جبهه ، فعالیت خود را آغاز کرد.از آنجا که محمد علی ، مورد اعتماد بازار تهران هم بود؛ در تهیه اقلام مورد نیاز رزمندگان و   ارسال چند کامیون، البسه، جوراب ، مواد غذایی و ...، در برنامه کاری وی بود؛  وی همچنین ، در توزیع عادلانه این اقلام بین رزمندگان،  در جبهه نقش چشمگیری داشت.

وی با تشکیل ستاد کمک رسانی  مردمی  با عنوان" بیت الزهرا" در شهرک  قصر فیروزه ، که از مردان و زنانی تشکیل شده بود که از تهیه و جمع آوری هر گونه کمک به رزمندگان دریغ نمی کردند؛ خدمات شایانی را به رزمندگان کرد.

خدمات شایان وی که مورد توجه سپاه و ارتش قرار گرفته بود؛ وی را مأمور تشکیل " گروه ضربت" که وظیفه آن محافظت از افراد رده بالا حکومتی ، اعم از نظامی و سیاسی بود؛ کرد؛ از اعضای این گروه می توان به حضور شهید مهدی آشتیانی اشاره نمود.

یکی از فرزندان محمد علی ، در دوران جنگ تحمیلی ، به نام مسعود باقرزاده ، در  عملیات کربلا 8 در شلمچه ، در 16/ 2/ 1366  به شهادت رسید.

با اتمام جنگ تحمیلی، وی در جهت رسانی به هموطنان خود از هیچ کوششی  دریغ نکرده، به طوری که در سیل ، 1368 در استان سیستان بلوچستان عازم این منطقه شد؛ ایشان مأموریت یافت ؛ با همکاری ستاد ، " بیت الزهرا" برای مردم سیل زاده، مسکن ، مدرسه، مسجد و...، را احیاء کند؛ وی در ظهر روز 12 آبان 1368 در حالی که از نماز جمعه،  سیستان و بلوچستان  با چند از تن همکارانش برمی گشت؛ به علت نا مشخصی ماشین ، از جاده منحرف شده و محمد علی ،  به شهادت می رسد و همکارانش نیز زخمی می شوند.

مصاحبه کننده: ف. مرادی

روحش شاد وراهش پررهرو باد


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5269مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
0
ابراهیمی
1396/09/08 - 11:37
سلام . خدا پدر مادرتان را بیامرزد و رحمت بر آن شیری که خوردید . از این شهید بزرگوار باقرزاده و ستاد بیت الزهرا واقعاهیچ اثری در اینترنت نیست . شهید باقرزاده دریای رحمت و کرامت بود . خدمات والای ایشان در هشت سال دفاع مقدس بر هیچ انسان منصفی پوشیده نیست اما متاسفانه تا کنون ندیدم جایی از بیت الزهرا و شهید باقرزاده و گروه ضربت قصرفیروزه بنویسد .
من آماده ام اگر کمکی از دستم بربیاد .
التماس دعا