پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
 
دوشنبه 25 تير 1397 -

رای به سایت :
564
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
1
محبوب  
رای به خبر :
مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین برگزار شد.
مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین برگزار شد.

هشتمین روز از مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین با حضور بسیجیان در پایگاه بسیج شهیده معصومه قید حوزه 312 برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/07/19 - 04:41

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،هشتمین روز از مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین با سخنرانی جانثاری مسئول حوزه علمیه حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

در این مراسم جانثاری پیرامون آیه وعنده مفاتح الغیب صبحت نمودند، همچنین ذیل این آیه در مورد ایمان به غیب که چه اثری در زندگی انسان دارد، صبحت نمودند که یکی از اثراتش رعایت حق الناس در زندگی است. در ادامه ایشان به برخی از موارد حق الناس اشاره کردند.

در میان هفت سوره بلند قرآن، سوره مبارکه انعام موقعیت ویژه‏اى دارد و از جهت تنوع مطالب و نیز فاخر بودن آنها، از برجستگى خاصى برخوردار است، مانند آیه شریفه و عنده مفاتح الغیب لا یعلمها الا هو که در بیان گستردگى علم الهى جایگاه ممتازى دارد و همچنین آیاتى که مشتمل بر موضوعات مهمى چون توحید، معاد، نبوت و شرک ستیزى و بیان نظم موجود در جهان خلقت و اشاره به بصیرتهایى که از سوى خدا آمده است، مسئله شرح صدر و جهانى و جاودانى بودن اسلام و دهها موضوع مهم دیگر است.

آیت الله مکارم شیرازی در مورد این آیه بیان کردند که: "کلیدهای غیب ، تنها نزد اوست و جز او ، کسی آنها را نمی داند. او آنچه را در خشکی و دریاست می داند هیچ برگی ( از درختی ) نمی افتد ، مگر اینکه از آن آگاه است و نه هیچ دانه ای در تاریکیهای زمین ، و نه هیچ تر و خشکی وجود دارد ، جز اینکه در کتابی آشکار [ در کتاب علم خدا ] ثبت است".

مقام معظم رهبری  ایمان به غیب را از خصوصیت متقین می داند و اینطور بیان می کنند که: "متقین به غیب باور می‌آورند. ایمان به غیب در قرآن جاهای متعددی خشیت به غیب و توجه به غیب ذکر شده، مثلاً در یک جا، وخشی الرحمان بالغیب و از این قبیل آیات آمده و غیب یعنی آنچه که پنهان از حواس آدمی است ".


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5271


مطالب مرتبط