پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
 
دوشنبه 25 تير 1397 -

رای به سایت :
564
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
1
محبوب  
رای به خبر :
حرف همه مشترک پیامبران توحید، معاد و ولایت است.
جانثاری مسئول حوزه علمیه حضرت فاطمه (س) :

حرف همه مشترک پیامبران توحید، معاد و ولایت است.

نهمین روز از مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین با حضور بسیجیان در پایگاه بسیج شهیده معصومه قید حوزه 312 برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/07/20 - 13:42

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، هشتمین روز از مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین با سخنرانی جانثاری مسئول حوزه علمیه حضرت فاطمه (س) از ساعت 17/30-15/30 برگزار شد.

جان نثاری در این جلسه به آیات ابتدایی سوره بقره که در مورد متقین است اشاره نمود و گفت: " یکی از ویژگیهای متقین ایمان به غیب است که اگر قبول نداشته باشد می شود زندگی مادی، یکی از ره آورد های پیامبران این است تفکر جهان مادی با تفکر الهی تفاوت دارد. در تفکر مادی آتش آتش است و خشک وتر را می سوزاند، ولی در تفکر الهی آتش شعور دارد، در داستان حضرت ابراهیم که آتش بردا وسلاما را داریم پس آتش فهم وشعور دارد".

 در ادامه وی افزود "وقتی امید ما می شود بنده خدا نتیجه به سرانجام نمی رسد و خدا می گوید: چرا سراغ من نمی آیی مگر من وسایل را برایت جور نکردم، چرا سراغ دیگری می روی.حرف همه مشترک پیامبران توحید، معاد و ولایت است.

 پیامبر می فرماید: اگر قومی را دوست داشته باشید با آنها محشور می شوید اگر قوم اسراف کار دوست داشته باشم با آنها محشور می شوم، وقتی می گویم یا لیتنی کنا معک ..... اگر این را می گویم باید در عمل هم مطابق آنها رفتار کنیم که مورد پسند آنها باشد. در برخی از روایات داریم اگر شما برخی از اعمال را انجام دهید مانند این است گه از مادر متولد شده اید، مثل کسی که در روز عرفه عرفات است بعد از آن پاک می شود، یا امام رضا می فرماید: هرکس زیارت من بیاید و غسل کرده باشد مانند کسی است که از مادر متولد شده است. فضایل را برای ما مهیا کردند باید از آنها استفاده کنیم".

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5271


مطالب مرتبط