پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
 
چهارشنبه 01 اسفند 1397 -

رای به سایت :
567
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
3
محبوب  
رای به خبر :
نشست حلقه های صالحین با موضوع اخلاق در بسیج برگزار گردید.
نشست حلقه های صالحین با موضوع اخلاق در بسیج برگزار گردید.

همزمان با آغاز هفته بسیج نشست حلقه های صالحین با موضوع اخلاق در بسیج در پایگاه قید برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1396/09/02 - 21:09

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، نشست مشترک حلقه های صالحین با موضوع اخلاق در بسیج برگزار گردید. در این برنامه سلطان آبادی در خصوص اخلاق در بسیج نکاتی را برای خواهران شرکت کننده متذکر شد.

یک بسیجی نمونه به نظر ما دارای صفات و ویژگی هایی است که او را از سایرین ممتاز می سازد . برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

اول. نقش الگویی :

یک بسیجی نمونه یعنی یک الگوی اخلاقی و رفتاری ،یک انسان ارزشی،یک مسلمان و مومن واقعی. در جامعه اسلامی کنونی ایران که اکثریت افراد آن را جوانان تشکیل می دهند،بسیجی ها می توانند الگوی مناسبی برای ایمان،اخلاق و رفتار سایرین،خصوصا جوانان باشند. بسیجی یعنی یک انسان موفق، کسی که هم در تحصیل علم و شناخت زمین و زمان موفق می باشدو هم اهل آسمان و معنویت است و در تحصیل ایمان و اخلاق موفق می باشد. بسیجی از این منظر یعنی ارزشهای نهادینه شده در یک انسان والا.

دوم . عشق و اطاعت از رهبری :

یکی از ویژگی های یک بسیجی نمونه عشق او نسبت به رهبر و مقتدای خویش است . بسیج مدرسه عشق است و بسیجی یعنی عاشق، یعنی مطیع رهبر یعنی یک مخلص ، یک مرد خدا .بسیجی ولایت فقیه را می شناسد و به آن اعتقاد دارد و تنها فقیه عادل را شایسته رهبری امت و حکومت بر جامعه اسلامی می داند. بسیجی اطاعت از رهبر را واجب می شمارد ، نیرویی است که به اشاره رهبر حرکت می کند و بازوی توانمند رهبری در حفظ نظام اسلامی است.

سوم. روحیه ایثار و فداکاری

 بسیجی یعنی یک انسان هدفدار. هدفی که فراتر از اهداف مادی و زمین است. هدف بسیجی اعتلای کلمه الله در زمین است و در مسیر تحقق این مقصد ، از هیچ فداکاری دریغ نمی کند. بسیجی یعنی یک فدایی راه خدا و یک قربانی راه ایمان . کسی که از خودش گذشته، برای خودش هیچ نمی خواهد و منیت و خود خواهی خویش را فدای خواست و رضایت خداوند ساخته است. بسیجی یعنی یک انسان آماده شهادت ،کسی که حاضر است برای رسیدن به آرمان الهی خویش جانش را نثار کند. این حالت اصلی ترین مشخصه یک بسیجی نمونه و واقعی است. هنگامی که آدمی احساس می کند در هر لحظه حاضر است از مال و جان خویش در راه رضایت خداوند بگذرد یک بسیجی واقعی است.

چهارم. حضور در صحنه :

 یکی از خصوصیات بسیجی نمونه حضور در صحنه است بسیجی در هر شرایطی که احساس کند آرمانش و موجودیت ارزش ها و اهداف انقلاب اش در خطر است ، در صحنه حضور موثر دارد . بسیجی هم در صحنه های دفاع حضور دارد و هم در صحنه های سازندگی کشور هم در عرصه های دفاع و سازندگی فرهنگی حاضر می شود و هم در میدانهای اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی.

بسیجی یعنی یک نیروی آماده است ، یک امداد الهی ، کسی که در هر لحظه آماده دفاع و تامین منافع اسلام و انقلاب است و در هر کجا که کشور به او نیاز دارد ، حضور دارد . یک نیروی منتظر . یک منتظر واقعی امام زمان(عج) و کسی که معتفد است ، تنها با جهاد و اجتهاد زمینه ظهور حضرت (عج) فراهم می شود.

پنجم.روحیه عدالت خواهی و ستم ستیزی :

یکی از ابعاد مهم کار بسیجی ،عدالت خواهی و ستم ستیزی در سطح جامعه است . بسیجی یعنی کسی که تحمل ستم را ندارد و برای اجرای عدالت واقعی تلاش می کند. اساسی ترین اصل در سیاست داخلی و خارجی حکومت اسلامی ، تامین و گسترش عدالت در سطح جامعه بشری است آرمانی که تمامی انبیاء و اولیاء الهی برای تحقق آن کوشیده اند و عدالت ،یعنی(اعطاء کل ذی حق حقه)هرکس به حق و حقوق خویش برسد ،هر کس در جای خویش بنشیند و هر کاری به موقع انجام شود . یکی از آ رمان های بزرگ یک بسیجی نمونه احقاق حقوق و توزیع عادلانه ثروت و قدرت در سطح جامعه است و برای این منظور تلاش می کند.             

بسیجی نمونه ، یعنی یک شیعه واقعی کسی که در اخلاق و عمل به مولا و امیر مومنان علی و اولاد طاهرینش(ع) اقتدا می کند و پیرو آنها است.  


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5271مطالب مرتبط