پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
 
چهارشنبه 01 اسفند 1397 -

رای به سایت :
567
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
1
محبوب  
رای به خبر :
مهم‌ترین نشانه عظمت معنوی و مقامات باطنی حضرت عبدالعظیم(ع) برابری فضیلت زیارت مزار آن بزرگوار با فضیلت زیارت سیدالشهدا(ع) است
مهم‌ترین نشانه عظمت معنوی و مقامات باطنی حضرت عبدالعظیم(ع) برابری فضیلت زیارت مزار آن بزرگوار با فضیلت زیارت سیدالشهدا(ع) است

اردوی زیارتی حرم عبدالعظیم حسنی از سوی پایگاه معصومه قید برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/11/06 - 12:05

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، اردوی زیارتی حرم عبدالعظیم حسنی با شروع ماه جمادی الاول برگزار شد. طبق رسم دیرینه پایگاه قید با آغاز ماه قمری اردوی زیارتی عبدالعظیم حسنی برگزار می شود.

 برابری فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم با زیارت سالار شهیدان ـ هر چند در شرایط ویژه ـ بی‌تردید بدون حکمت نیست، شاید نتوان به حکمت آن پی برد؛ لیکن راز و رمز این فضیلت بزرگ را باید در شخصیت علمی، عملی و جهادی آن بزرگوار، جستجو کرد.

 در میان امام‌زادگان، شخصیت‌های بزرگی وجود دارند؛ اما درباره هیچ یک از آنها نقل نشده و حداقل به ما نرسیده که زیارتش با زیارت سیدالشهدا برابری کند، بنابراین حضرت عبدالعظیم(ع) باید از خصوصیات و مقامی برخوردار باشد که از مرقد مطهرش نور حرم حسینی ساطع شود و شمیم دل‌انگیز سیدالشهدا از آن استشمام شود.
 
 از شهید ثانی در تعلیقه خلاصة الأقوال علامه حلّی از امام رضا(ع) نقل شده که فرمود: «هر کس قبر عبدالعظیم را زیارت کند، بر خدا لازم می‌شود که او را داخل بهشت کند».


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5271







مطالب مرتبط