پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
 
چهارشنبه 01 اسفند 1397 -

رای به سایت :
567
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید
2
محبوب  
رای به خبر :
راز عظمت حضرت زینب کبری(س) در موضع و حرکت عظیمِ انسانی و اسلامی او بر اساس تکلیف الهی نهفته است
راز عظمت حضرت زینب کبری(س) در موضع و حرکت عظیمِ انسانی و اسلامی او بر اساس تکلیف الهی نهفته است

جشن میلاد حضرت زینب (س) و دهه ی فجر در شبستان مسجد نبی اکرم (ص) برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/11/06 - 12:57

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده معصومه قید  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،جشن میلاد حضرت زینب (س) و دهه ی فجر با حضور کارشناس عقیدتی خانم گودرزی 3 بهمن ماه از ساعت 17-15 در شبستان مسجد نبی اکرم (ص) برگزار شد.

مقام معظم رهبری در کتاب انسان 250 ساله به زیبایی به تبیین نکاتی مهم حول اهل‌بیت (ع) پرداخته‌اند، ایشان در بیانی درباره مقام حضرت زینب  (س) می‌فرماید: عظمتی که این زن بزرگ در چشم ملت‌های اسلامی دارد، از چیست؟ نمی‌شود گفت به خاطر این است که دختر علی بن ابی طالب (ع) یا خواهر حسین بن علی و حسن بن علی (علیهم‌السلام) است. نسبت‌ها هرگز نمی‌توانند چنین عظمتی را خلق کنند.

تحلیل عظیم از وضع جامعه اسلامی در قالب خطبه‌ای فراموش نشدنی از سوی حضرت زینب کبری (س) در بازار کوفه گویای این حقیقت است که خیال ایمان، خیال انقلابی بودن، خیال پیروِ امیرالمؤمنین (ع) بودن، راه نجات از فتنه‌ها در ادوار تاریخ نیست؛ بلکه راه نجات از فتنه‌ها بصیرت، شناخت فضا و تشخیص حق از باطل است تا مبادا انسان‌ها چونان کسانی که پشم را می‌ریسند، تبدیل به نخ می‌کنند، بعد نخ‌ها را دوباره باز می‌کنند و تبدیل به همان پشم یا پنبه نریسیده می‌کنند، موجب بطلان گذشته درخشان خویش شوند و با ظاهری مومن و دهانی پر از ادعای انقلابی‌گری؛ اما باطنی پوک و بی‌مقاومت اسیر بادهای مخالف شوند و نتوانند در فتنه، حق را تشخیص دهند؛ و به وظیفه عمل کنند.

حضرت زینب کبری(س) در هرموقعیتی متوجه شد که باید امام خویش را انتخاب کند، امام خود را تنها نگذارد و از امام خود پشتیبانی کند، این حقیقتی است که در جامعهکنونی ما نیز باید اجرا و از آن پاسداری شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5271مطالب مرتبط