پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
سه شنبه 29 خرداد 1397 -

رای به سایت :
595
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
حلقه قرآنی صالحین نوجوان در پایگاه شهید کربلایی هادی برگزار شد
حلقه قرآنی صالحین نوجوان در پایگاه شهید کربلایی هادی برگزار شد

حلقه مفاهیم قرآنی صالحین نوجوانان در شامگاه این هفته پایگاه شهید کربلایی هادی در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار و موضوع امنیت با توجه به آیات قرآن کریم، مطرح شد.
calendar
تاریخ : 1395/10/22 - 20:20

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، برنامه حلقه صالحین شهید نیری شامگاه بیست و دوم دی، این پایگاه، پیرامون مبحث امنیت، با تدبر در آیات قرآن کریم، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

مربی گروه نوجوانان شهید نیری، به طرح عوامل امنیت در یک جامعه با  توجه به آیات قرآن پرداخت.

وی گفت: امنیت به دو بخش فردی و اجتماعی تقسیم می شود و آیات 126 سوره بقره، 57 قصص، 12 نحل، 99 یوسف، 18 و 37 سوره سبأ، در خصوص امنیت اجتماعی سخن گفته شده و راهکارهایی که قرآن کریم برای حفظ و برپایی امنیت معرفی می کند، توجه به عبادت و اجرای حدود اسلامی است و آنچه مورد نظر بحث امروز است نقش عبادت در زندگی فردی و اجتماعی می باشد، و نماز یکی از عباداتی است که در دور کردن فرد و اجتماع  از منکر و در امر به معروف بسیار مؤثر است.

مربی در ادامه افزود: جهاد یکی دیگر از عوامل حفظ امنیت است که این عبادت خود بر دو بخش جهاد اکبر یعنی کار کردن برای ساختن نفس و جهاد اصغر است که در جبهه های نبرد و رویارویی با دشمنان رخ می دهد.

در خاتمه از متربیان خواسته شد تا آیات موضوع امنیت را تلاوت و درک خود را بیان کنند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032