پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 -

رای به سایت :
585
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
سرمایه هرجامعه ای منابع انسانی آن است
سرمایه هرجامعه ای منابع انسانی آن است

امام جماعت مسجد حضرت علی(ع) در مصاحبه ای با حوزه سایبری پایگاه شهید کربلایی در خصوص لزوم تعامل فعالیت فرهنگی پایگاه و مسجد توضیح داد.
calendar
تاریخ : 1396/03/29 - 09:19

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، حجت الاسلام حسینی، امام جماعت مسجد حضرت علی(ع) در گفتگویی با حوزه سایبری این پایگاه، به سؤالات خبرنگار ما در زمینه، تعامل فعالیت و برنامه های بسیج و مسجد و لزوم اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی پاسخ داد.

سؤال 1: ضمن سلام و قبولی طاعات شما در ضیافت الله حضرت رب الکریم، بفرمایید، از چه زمانی به عنوان امام جماعت این مسجد مشغول فعالیت می باشید و در چه مواردی احساس نیاز بیشتری کرده اید؟ 

یاسخ: و علیکم السلام، بسم الله الرحمن الرحیم: انشاءالله طاعات و عبادات همه مؤمنان مورد قبولی خداوند رحمان قرار گیرد، من حدود ده سال است که در خدمت خانه خدا و مهمانان آن مشغولم و زمانی که به این مسجد آمدم، بسیج خواهران تشکیل نشده بود که به نصرت الهی و همیاری فرمانده کنونی پایگاه آن را راه اندازی نمودیم، زیرا نیاز به فعالیت زمینه های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، به شدت در بین خواهران ملموس بود، البته بسیج برادران فعالیت خوبی داشت، اما جبران این کمبود را نمی کرد، همچنین با همیاری خواهران و برادران نمازگزار، کتابخانه کوچکی در مسجد تشکیل دادیم.

سؤال 2: صحبت  و وعظ منبر شما، معمولا، پیرامون چه موضوعاتی است؟

پاسخ: البته این بستگی به موقعیت زمانی  و فضای جلسه دارد و بطور عام، موضوعات فرهنگی تربیتی و سبک زندگی به سبک تعالیم قرآنی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(س)، مسائل اجتماعی سیاسی روز و بصیرت افزایی در راستای هدایت های مقام معظم رهبری را شامل می شود.

سؤال 3: به عنوان آخرین پرسش بفرمایید، رسالت تعاملی مسجد و بسیج در زمینه فرهنگی چیست؟

پاسخ: با توجه به این که منابع انسانی با ارزش ترین عامل سرمایه هر جامعه است، بنابرین می بایست با شناخت آسیب های فرهنگی که متوجه این سرمایه است و با در نظر داشتن شخصیت و کرامت انسانی، متفاوت بودن فرهنگی تربیتی خانواده ها، کشش دو سویه خیر و شر در انسان، در جهت ارتقای سطح فرهنگی به سمت تمدن توحیدی بکوشیم.

خبرنگار: ضمن سپاس از شما که وقت خود را به ما دادید، از شما درخواست دارم در فرصت دیگری که در اختیار ما قرار می دهید، به پرسش هایی در موضوع آسیب های اجتماعی که در این محل به آن پرداخته می شود پاسخ دهید.

امام جماعت: انشاءالله و به امید توفیقات الهی روزافزون برای فعالان و دلسوزان حوزه های فرهنگی در تمامی بخش ها.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032