پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
پنجشنبه 31 خرداد 1397 -

رای به سایت :
596
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
انفاق، سبب افزایش ایمان در قلب است
مربی صالحین میانسال پایگاه کربلایی:

انفاق، سبب افزایش ایمان در قلب است

حلقه صالحین میانسال در سومین شامگاه مرداد پایگاه کربلایی، پیرامون آیات و روایات قرآنی انفاق، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/05/21 - 10:22

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، حلقه صالحین میانسال در سومین شامگاه مرداد پایگاه کربلایی، پیرامون آیات و روایات قرآنی انفاق، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

برنامه حلقه به تفسیر مختصر آیات 92 تا 97 سوره آل عمران اختصاص داشت مربی حلقه در توضیح نکته قرآنی انفاق، به روایات اشاره کرد و گفت: انفاق، سبب افزایش ایمان در قلب است.

وی ادامه داد علاوه بر آیه 92 سوره آل عمران که بر اخلاص در تأکید دارد، آیات پنجم و 262 سوره مبارکه بقره نیز دو نکته دیگر را یادآوری می فرماید و به حدیثی از معصوم(ع)، اشاره کرد.

در این مورد حضرت علی (ع) به فرزندش امام حسن (ع) فرمودند : هر گاه نیازمند و درمانده ای را بیابی که توشه ی تو را به سوی رستاخیز ببرد و فردا در هنگام نیازمندیت آن را به تو برساند پس او را به غنیمت شمرده توشه خود را بر او بده ، و بسیار بر او کمک کن در حالی که توانا هستی که شاید روز تنگ دستی او را بطلبی و نیابی و غنیمت بدان کسی را که در زمان بی نیازی ات از تو وام بخواهد تا در روز تنگ دستی ات به تو پس دهد.

او در خاتمه افزود: انفاق عملی است که اثرش در زندگی دنیایی و اخروی مؤمن ظاهر می شود، از دیگر اثرات انفاق، تثبیت شخصیت انفاق کننده و صلابت ایمان اوست و یکی از سیره های زندگی انبیاء و اولیای الهی است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032