پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
دوشنبه 25 تير 1397 -

رای به سایت :
609
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
امام حسین(ع) مطیع امام زمان عصر خود است
موضوع بحث شامگاه 18 مهر:

امام حسین(ع) مطیع امام زمان عصر خود است

حلقه صالحین میانسال شهید مطهری پایگاه کربلایی، با بیان مواضع امام حسین(ع) در دوران اطاعت و امامت، الگوی عصر غیبت، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/07/20 - 18:27

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، حلقه صالحین میانسال شهید مطهری این پایگاه، در شامگاه 19 مهر، پیرامون سیره زندگی و مواضع امام حسین(ع) در دوران اطاعت و امامت و مفهوم دعای فرج، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

مربی این حلقه با بیان این که اطاعت از امام زمان در هر عصر، فرمان خداوند است، گفت: حضرت سیدالشهداء(ع) در زمان امام حسن(ع)، مطیع امر ولی و امام عصر خود بود و این سیره، الگویی برای ما در زمان غیبت امام عصر(عج) است.

وی در ادامه افزود: وقتی دوره امامت حضرت اباعبدالله(ع)، فرا می رسد، ایشان به دستورات قرآن کریم و به آنچه خداوند از یک عبد صالح می خواهد، عمل می کند، امام معصوم(ع) قرآن ناطق است و عملکرد امام، حکم الهی است، مواضع سفینة النجاة اهل بیت(ع)، الگوی دوران غیبت است.

او در خاتمه افزود: مردم در سال 61 هجری، قدر امام عصر خویش را نشناخته و معرفت و بصیرت نداشتند و نتیجه آن ظلم به اهل بیت پیامبر(ص)، شد و امروز یکی از عوامل غیبت امام زمان(عج)، عدم شناخت و معرفت منتظران است، معرفت به امام یعنی عمل به خواست ایشان و تلاش در جهت خشنودی قلب صاحب عصر(عج) و این مفهوم دعا برای ظهور است.  


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032