پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
پنجشنبه 24 آبان 1397 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
0
محبوب  
رای به خبر :
آثار صله رحم و اجر اخروی آن بیان شد
در حلقه صالحین میانسال شهید مطهری:

آثار صله رحم و اجر اخروی آن بیان شد

حلقه صالحین میانسال شهید مطهری پایگاه کربلایی، پیرامون آثار صله رحم و اجر دنیوی و اخروی آن، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/08/26 - 20:04

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، حلقه صالحین میانسال شهید مطهری این پایگاه، با مربی گری رئوفیان در شامگاه بیست و چهارم آبان، پیرامون آثار صله رحم در خانواده و اجر دنیوی و اخروی آن، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

رئوفیان پس از تسلیت درگذشت هموطنان آسیب دیده از زلزله و دعا برای صبر بازماندگان به موضوع صله رحم پرداخت و باستناد روایتی از امیر مۆمنان على(ع) گفت: خویشاوندان در گرفتاری ها یاور ما و مانند بال و پر ما هستند و طبق روایات حتی اگر دارای گناه کفر و فسق باشند، این حق از بین نمی رود.

وی افزود: صله رحم، با شیوه های متفاوتی همچون کمک جانی، مالی، فکری، عاطفی و ترک آزار آنان انجام می شود، رسول خدا(ص) می فرمایند: هر کس با جان و مالش، صله رحم کند، خداى متعال اجر صد شهید به او مى دهد.

وی در ادامه با اشاره به این که، ترک آزار اقوام  و آشنایان از برترین شیوه های صله رحم است گفت کمک فکری به خویشاوند از مصادیق امر به معروف است و کمک عاطفی موجب تقویت و تحکیم رابطه خویشاوندی می شود.

رئوفیان در خاتمه آثار و فوائد صله رحم را با بیان احادیثی از معصومین(ع) برشمرد:

- طول عمر، که امام رضا(ع)، در این باره می فرمایند: چه بسا مردى که تنها سه سال از عمرش باقى مانده است، امّا خدا به خاطر صله رحم، باقى مانده عمرش را به سى سال مى رساند و خدا آنچه را مى خواهد، انجام مى دهد.

- فراوانی روزی و امام سجاد(ع)، در این خصوص می فرمایند: هر کس دوست دارد، خدا عمرش را طولانى و روزى‌اش را افزایش دهد، باید صله رحم کند.

- حسن خلق، در این مورد امام صادق(ع) فرموده است: رسیدگى به خویشان، اخلاق را نیکو مى کند.

- پاکی اعمال و دفع بلا، که امام باقر(ع) در این باره فرمودند: رسیدگى به خویشان، اعمال را پاک مى‌کند و بلا را دور مى سازد.

- آسانی حساب، امام صادق در این مورد می فرمایند: رسیدگى به خویشان حساب روز قیامت را آسان کرده و از مرگ بد جلوگیرى مى کند.

- آبادی شهرها، و آخرین حدیث این جلسه باز هم از حضرت صادق آل طه(ع) است که به نظر می رسد، همسایگان را نیز در صف خویشان قرار می دهند و می فرمایند: صله رحم و خوش رفتارى با همسایه شهرها را آباد مى کند.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032