پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
پنجشنبه 24 آبان 1397 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
سیره پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) بیان شد
در کارگاه گل بوته های نوجوان:

سیره پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) بیان شد

کارگاه مهارتی گل بوته های نوجوان در آخرین شامگاه آبان پایگاه کربلایی، برگزار و سیره پیامبر(ص)، امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با بیان داستان هایی از زندگی آن بزرگواران، مورد گفتگو قرار گرفت.
calendar
تاریخ : 1396/08/27 - 11:11

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، کارگاه مهارتی گل بوته های نوجوان در آخرین شامگاه آبان پایگاه کربلایی، در جمع دختران دبستانی و با حضور شفاعتی مربی این کارگاه برگزار و سیره پیامبر(ص)، امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با بیان داستان هایی از زندگی آن بزرگواران، در مسجد حضرت علی(ع)، مورد گفتگو قرار گرفت.

شفاعتی ابتدا صحبت کوتاهی در باره نام پدر و مادر پیامبر و دو امامی که شهادت آن ها در این ایام است داشت و سپس از بچه ها خواست که اگر هر کدام داستانی از سیره زندگی این بزرگواران می داند برای دوستان خود بیان کند.

در این بین یکی از دختران، سؤالی که شخصی در باره نیکی کردن از پیامبر اسلام(ص) کرده بود تعرف کرد و گفت: ایشان در پاسخ به این پرسش که به چه کسی نیکی کنیم؟ تا سه بار فرمودند: «به مادر» و بار چهارم فرمودند: «به پدرت».

یکی دیگر از دختران داستانی از آراستگی و نظافت از سیره زندگی  امام حسن مجتبی را برای جمع بیان کرد و گفت: هنگامی که امام حسن مجتبی(ع) برای نماز به مسجد می رفتند بهترین لباس های خویش را پوشیده و خود را معطر می کردند، یکی از یاران پرسید: چرا چنین می کنید، امام(ع) فرمودند: خداوند زیباست و زیبایی، آراستگی و نظافت را را دوست دارد، من نیز هنگام راز و نیاز با پروردگارم بهترین لباس هایم را می پوشم و سپس یاران را به آراستگی و تمیزی هنگام نماز توصیه فرمودند.

و داوطلب سوم از دختران در بیان داستانی از زندگی امام رضا(ع) گفت: روزی شکارچی در جنگلی دنبال آهو می گشت بر حسب اتفاق امام رضا (ع) هم در همان جنگل حضور داشتند تا اینکه چشم شکارچی به آهویی ماده افتاد او به دنبال آهو رفت، آهو هم که متوجه حضور حضرت شده بود به ایشان پناه آورد حضرت، خواست که بهای آهو را به شکارچی بپردازد تا آزاد شود، ولی شکارچی نپذیرفت در همین هنگام آهو به حرف آمد و به امام گفت: یا امام هشتم من دو بچه دارم که گرسنه اند و انتظار مرا می کشند، شما ضمانت مرا به این شکارچی کنید، من پس از شیر دادن به فرزندانم باز می گردم و خود را تسلیم این شکارچی میکنم، امام قبول کرده و آهو پس از چندی باز میگردد شکارچی که این وفای به عهد آهو را می بیند دلش به رحم آمده و آهو را آزاد می سازد.

در پایان شفاعتی درس های این سه داستان را برای دختران توضیح داد و گفت: از روایت اول که از پیامبر اسلام(ص) بیان کردند متوجه می شویم که نیکی کردن به پدر و خصوصاً مادر باعث عاقبت بخیری می شود و قلب پیامبر را از ما خشنود می کند، از روایت دوم که از امام مجتبی(ع) تعریف شد، به اهمیت نظافت در اسلام پی می بریم و این که زیبایی و آراستگی نزد خداوند محبوب است و بالاخره از داستان آخر در مورد امام رضا(ع)، مهربانی امام  هشتم را درک می کنیم و این که شما می توانید در سختی های زندگی با توسل به این امام رئوف، مشکل خود را حل و یا راه مقابله با آن را آسان کنید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032