پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
سه شنبه 27 آذر 1397 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
مفاهیم قرآنی در موضوع ترس از خدا، بیان شد
امشب در جمع صالحین جوان:

مفاهیم قرآنی در موضوع ترس از خدا، بیان شد

حلقه صالحین جوان شهید آوینی پایگاه کربلایی، غروب امشب، با بیان مفهوم ترس از خدا در سوره یس، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/10/23 - 22:04

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، غروب امشب حلقه صالحین جوان شهید آوینی پایگاه کربلایی با موضوع مفهوم ترس از خدا بر اساس آیات 10 و 11 سوره یس و نکاتی بصیرتی در خصوص سخنان اخیر مقام معظم رهبری، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

جلسه امشب با  تلاوت گروهی سوره یس، آغاز شد، سپس هاتف سر گروه حلقه شهید آوینی، با توجه به مفهوم انذار در آیه 10 و عبارت خشی الرحمن در آیه 11 گفت: ترس از خدا سه دلیل دارد، اول: ترس از خدا در درون است، دوم این که انسان در مکان های خلوت و به دور از چشم مردم از خدا بترسد و سوم آن که به جهت دادگاه قیامت از خدا بترسد.

وی در توضیح بیشتر مفهوم خشیت افزود: هر گاه انسان در برابر شخصیتی بزرگ،  قرار گیرد، هیبت و شوکت او سبب حالت خوف و احترامی خاص می شود و با حالت ترس که ناشی از کیفر و عذاب باشد متفاوت است.

سرگروه حلقه اضافه کرد: وظیفه انبیاء انذار و هشدار در کنار امید و بشارت است، همچنین نکته ای را نیز در ادامه بحث جلسات گذشته در باب موضوع خوب زیستن گفت:

وی نکته ای را نیز در ادامه بحث جلسات گذشته در باب موضوع خوب زیستن با تلاوت آیه 7 سوره اسراء که در ابتدای آیه می فرماید: "اگر نیکی کنی به خودت نیکی کرده ای" گفت: در بحث محبت به دیگران، نباید به گروهی خاص به دلیل داشتن ثروت مالی، نیکی کرد بلکه محبت، باید با هدف رضای الهی باشد و همه را در برگیرد.

هاتف در انتهای کار حلقه در خصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: ایشان با مطرح کردن نقشه شوم دشمنان در قالب یک مثلث که یک رأس آن شبکه سازی و مزدورپروری مسئولین آمریکایی، رأس دیگرش هزینه های این طراحی است که با سرکیسه کردن دولت های وابسته خلیج فارس حاصل شد و رأس سوم آن، پادوهای آدم کش منافقین هستند، روشنگری کردند.

وی گفت، همان گونه که مقام عظمای ولایت تأکید کردند: این نبرد اسلام با ضد اسلام است و این که، از این پس نیز این نبرد ادامه دارد و بنابراین لازم است همبشه هوشیارانه در صحنه باشیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط