پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
چهارشنبه 26 دي 1397 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
2
محبوب  
رای به خبر :
گروه های مردم در کلام حضرت امیر(ع)، بیان شد
امشب در جمع صالحین جوان:

گروه های مردم در کلام حضرت امیر(ع)، بیان شد

حلقه صالحین جوان شهید آوینی پایگاه کربلایی، غروب امشب، با موضوع گروه های مردم در کلام حضرت امیر مؤمنان(ع)، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/11/06 - 22:24

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، غروب امشب حلقه صالحین جوان شهید آوینی پایگاه کربلایی با موضوع گروه های مردم در کلام حضرت امیر مؤمنان(ع)، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.

جلسه امشب با  تلاوت گروهی سوره یس، آغاز شد، سپس هاتف سر گروه حلقه شهید آوینی، در بیان نکته ای از آیات 12 تا 15 سوره گفت: خداوند رسولان خود را می فرستد تا راه درست را به مردم نشان دهند و از عاقبت طغیانگری بترسانند، زیرا به امر خداوند، روز رستاخیز، مردگان زنده شده و به حساب اعمالی که پیش فرستاده اند رسیدگی می شود.

وی در ادامه در شرح حکمت 147 نهج البلاغه گفت، در کلام امام مردم سه دسته اند: "عالم ربّانی، طالب علمی که در راه نجات و رستگاری قرار گرفته و اشخاص فرومایه ای که از نور علم پرتوی نگرفته و به ستون استواری پناه نبرده اند".

او اضافه کرد: امام صادق(ع) در توضیح دسته سوم می فرمایند: این گروه، مردمی هستند که، تعمق و فهم دینی نداشته و هر روز دنبال کیش و راهی می روند و مانند خاشاکی روی آب هستند که، آب هر لحظه آنان را به جایی می برد.

هاتف در انتهای برنامه حلقه به ولادت اسوه ی بردباری و فداکاری، حضرت زینب کبری(س)، اشاره کرد و گفت: ایشان فرزند صبر و ایثار بودند، چرا که پدر بزرگوارشان نیز لباسی برای واژه صبر و مادر اطهرشان، الگوی ایثارگری در راه ولایت بودند.

کار حلقه، با زمزمه ی دعای فرج امام عصر(عج) به نماز جماعت مغرب متصل شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط