پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
1
محبوب  
رای به خبر :
تربیت انسان در مدار اسماء الهی
قسمت هفتم معاد شناسی:

تربیت انسان در مدار اسماء الهی

تربیت انسان در مدار اسماء الهی و به واسطه مقام ربوبیت پروردگار در روز قیامت موجب بروز آثار بهشت و جهنم است.
calendar
تاریخ : 1396/12/21 - 14:03

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، در قسمت هفتم بحث معاد شناسی و در بخش پایانی دفتر اول معاد استاد سالکان مرحوم آیت الله محمد شجاعی با عنوان بازگشت به هستی، به نحوه ی ملاقات انسان با پروردگار، نفش اسماء الهی در تربیت انسان، تفاوت در ملاقات با حق و لزوم تحول جسم و روح برای ورود به عوالم بالاتر اشاره می شود.

در مجموعه مباحث قبل گفته شد که، همه موجودات و از جمله آدم ها به سوی خداوند در حرکتند و با عبور از این عالم به سوی ملاقات با حق می شتابند، در حقیقت افرادی که در این دنیا با اسماء رحمت و غضب  الهی تربیت شده اند، در روز قیامت توسط همین اسماء خداوند متعال را ملاقات می کنند.

اشخاص صالح که بر اساس ارزش های انسانی به سوی خدا در حرکتند و با اسماء حسنی الهی تربیت شده اند، هنگام ملاقات پروردگار در قیامت، از آثار و برکات اسماء رحمت حق بهره مند می شوند.

اما آدم های مخالف و معاند حق، خداوند سبحان را با اسماء غضب ملاقات خواهند کرد که این آثار عذاب را برای ایشان به دنبال دارد.

در مقام ذات خداوند، غضب و انتقام نیست و فقط صفات جمال است، اسماء غضب در مقام فعل پیش می آید، به طوری که اگر، نیت، عادت، روش و عمل فرد متناسب با صفات و اسماء جمال خداوند نباشد، زمینه برای بوجود آمدن غضب و سخط الهی فراهم و حرکت با این روش، ملاقاتی همراه با آثار عذاب را همراه دارد.

برای آن که، جسم و روح انسان بتواند استعداد و قابلیت پذیرش احکام عوالم دیگر(برزخ و قیامت) را پیدا کند، باید توسط مقام ربوبیت رب تربیت شود و متخلّق به اسماء حسنای الهی شده و تحولاتی حاصل کرده و احکام عالم مادی را از دست بدهد و آماده ورود به عوالم بالاتر شود.

در نتیجه وقتی انسانیت آدم ها گم شود، نیّت، عادت، رفتار، روش و عمل این دسته از افراد جامعه با اسماء جمال پروردگار تربیت نشده و خداوند را با اسماء غضب ملاقات و گرفتار آثار عذاب و جهنم می شوند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط