پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
شنبه 04 خرداد 1398 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
2
محبوب  
رای به خبر :
آماده حضور در ضیافت الهی شوید
به سوی ماه خدا

آماده حضور در ضیافت الهی شوید

چگونگی حضور در ماه خدا و سفره کرم حضرت حق در جمع بانوان مسجد حضرت علی(ع) برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/02/24 - 23:11

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، نشست بانوان  مسجد حضرت علی(ع) با موضوع آمادگی برای حضور در ضیافت الهی و با گریزی بر کتاب ضیافت حقیقی استاد سالکان مرحوم آیت الله محمد شجاعی، برگزار شد.

در این دور همی معنوی، حبیبی مربی علوم معارفی، به نکاتی از کتاب فوق اشاره و مفاهیم مهم جهت آمادگی در این ضیافت را به حاضران توصیه کرد و گفت: بسیاری از علما و از جمله استا شجاعی بر خواندن دعای چهل و ششم صحیفه ی سجادیه قبل از ورود و در طول ماه مبارک رمضان تأکید دارند و توصیه می کنند برای درک و عمل به مفاهیم بلند این دعا وقت بگذارید؛ از جمله موضاعات مطروحه در این دعا، آداب ماه مبارک است.

وی در ادامه توصیه های آمادگی افزود: در کلیه اوقات سال، خصوصاً در ایام ماه مبارک رمضان، نماز را اول وقت بخوانید، چرا که، اوقات نماز میقات است و زمان مواجه شدن بنده و معبود می باشد، همچنین حق ارکان نماز را بجا اورید، یعنی در طول روز قیام در عبودیت داشته باشید؛ قیام در عبودیت یعنی هر لحظه به این نکته توجه نمایید که در ساعت غیر نماز نیز باید بندگی کنید و فرامین الهی را انجام دهید.

قبل و در طول ماه مبارک، برای توفیق انجام عبادات، زیاد استغفار نموده، بسیار صلوات فرستید و برای تعجیل در فرج امام عصر(عج) فراوان دعا کنید و خداوند فرموده شیطان در این ماه ضیف و دچار یأس است، پس امید است که بتوان خوب و صحیح عبادت کرد.

حبیبی اضافه کرد، از جمله توصیه های علماء، ممانعت از گناه قلب و گناه در شب(که روزه نیستید) به کمک استغفار است، چرا که این گناهان از اثر روزه و توفیقات عبادت می کاهد.

وی در باره ی آداب تلاوت قرآن کریم گفت: قبل از شروع تلاوت، طهارت داشته، با وضو باشید و مسواک نمایید، حالت گریه داشته، با ادب رو به قبله نشسته و حضور قلب پیدا کرده و با استعاذه شروع کنید، هنگام تلاوت، از روی مصحف شرف بخوانید، با صوت زیبا، صدای متوسط، به صورت ترتیل تلاوت نمایید و در آیات الهی تدبر کنید.

آنگاه که به آیات رحمت رسیدید، از حق تعالی طلب عفو و رحمت کنید و وقتی به آیات عذاب رسیدید، طلب نجات و رستگاری نمایید، هرگاه به آیات تسبیح و تکبیر رسیدید، تسیبح گویید، در مواجهه با آیات استغفار، آمرزش طلبید و به همین ترتیب در مفاهیم آیات خداوند بیاندیشید، زیرا آنان که، به باطن قرآن عمل می کنند با کسانی که اهل عمل نیستند تفاوت دارند.

مربی جلسه در پایان به نکاتی در خصوص رفتار اجتماعی اشاره داشت  و افزود: توصیه شده که، با نامحرم سخن غیر ضرور نگویید، قهقه نزنید، زیاد حرف نزنید و بیشتر سکوت کنید، روزها قبل از ظهر مدت کوتاهی خواب قیلوله داشته باشید و قبل از افطار و سحر سوره قدر را بخوانید  و با امید به رأفت پروردگار دعا کنید و در تمامی مراحل و اعمال، خلوص نیت و دوری از ریا را به یاد داشته باشید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط