پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
3
محبوب  
رای به خبر :
مجالس عزاداری سید الشهدا(ع) عامل معاد باوری است
مجالس عزاداری سید الشهدا(ع) عامل معاد باوری است

مجالس عزاداری سید الشهدا(ع) عاملی مهم در معاد باوری است، این جلسات انسان را بیدار و متحول کرده و به این باور می رساند که با گناه هیچ گاه به مقصد نمی رسد.
calendar
تاریخ : 1397/07/11 - 23:40

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، خدا ترسی، غیرت، حریت، گذشت، ایثار و شهادت طلبی از مهم ترین سیره اهل بیت(ع) و شیوه و سبک زندگی امام حسین(ع) است اما مهم ترین سبک زندگی ایشان در روز عاشورا معاد باوری و آخرت گرایی سید الشهدا است.

اعتقاد به مبدأ و معاد در سیره امام حسین (ع) در مرحله شهود و حق ‌‌الیقین بود و همین باور بود که بروز هر نوع سختی را برای آن حضرت آسان می‌کرد.

آخرت از لحظه مرگ انسان آغاز می شود در حالی که قیامت پس از تمام شدن جهان خواهد آمد و قیامت یکی از منازل آخرت است و انسان باید در همه امور به یاد آخرت و قیامت باشد.

آخرت باوری مانع آلوده شدن به گناه می شود و بازدارنده از خطا و احساس پوچی خواهد شد همان گونه که ریشه بسیاری از جرائم، ناهنجاریها، گرفتاریها،بداخلاقی ها و آلوده گی ها در باور نکردن آخرت است.

بی هدفی، ناشی از ضعف باور و اعتقاد به معاد است و اگر معاد باوری کم رنگ شود گناهان فراوانی در جامعه گسترش می یابد زیرا اگر به معاد و روز آخرت باور داشته باشیم به سمت گناه و لذت های آنی و زودگذر نخواهیم رفت.

طبق آیات قرآن کریم و احادیث و روایات فراوان انسان باید در همه حال خود را برای آخرت که از لحظه مرگ و در قبر خوابیدن آغاز می شود آماده کند.

اصحاب سید الشهدا از مرگ نمی هراسیدند زیرا با عمق جان و دل، معاد پذیری را باور کرده و جایگاه رفیع خود را در بهشت دیده بودند از این رو واهمه ای در برابر سپاه کفر نداشتند و تا آخرین قطره های خون خود از قیام سید الشهدا دفاع کردند.

معاد باوری انسان را از تکبر، غرور، منیت و فساد باز می دراد و تقوا و اخلاص عمل را در انسان می پروراند و رنگ و بوی امور در زندگی خدایی می شود، انسان معاد باور هر کاری را برای رضای خداوند انجام می دهد و حتی در پشت درهای بسته به سمت گناه نمی رود و آثار معنوی فراوانی را از معاد باوری به دست می آورد.

حضور در جلسات و مجالس عزاداری سید الشهدا عاملی مهم در معاد باوری است، این جلسات انسان را بیدار و متحول می کند و به این باور می رساند که با گناه هیچ گاه به مقصد نمی رسیم همان گونه که گناهکاران در طول تاریخ نابود شدند و عاقبت خوبی نصیبشان نشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط