پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
4
محبوب  
رای به خبر :
درس هفتگی قرآن کریم، با موضوع رشوه و مقابله با ظلم برگزار شد
درس قرآنی هفته:

درس هفتگی قرآن کریم، با موضوع رشوه و مقابله با ظلم برگزار شد

محفل قرآنی تدبر هفتگی مسجد حضرت علی(ع)، با ادامه تدبر در آیات سوره مبارکه بقره ، برگزار و نکاتی در خصوص تقوی و نظم و ایستادگی در برابر ظلم، بیان شد.
calendar
تاریخ : 1397/07/22 - 16:51

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، سلسله مباحث تفکر در قرآن مسجد حضرت علی(ع)، صبح امروز، با بیان سعدی پور، مدرس کارگاه، در جمع علاقه مندان به حقایق قرآنی و در مسجد حضرت علی(ع) برگزار و پیرامون آیات رشوه، تقوی، نظم و ایستادگی در برابر ظلم در سوره بقره نکاتی بر اساس کتاب تفسیر نور استاد قرائتی، بیان شد.

مربی قرآن موضوع آیه 188را گناه بزرگ رشوه بیان کرده و گفت عبارت "تَدلوُ" که به معنی سرازیر کردن آب در چاه است در این آیه به "رشوه به قاضی" تشبیه شده و "اموال الناس"، اموال عمومی و خصوصی را شامل می شود.

او در توضیح پیام آیه افزود: مالکیّت باید از راه صحیح باشد و تصرف از طریق باطل و رشوه، ایجاد مالکیّت نمی کند و لغزش های آگاهانه خطرناک است و بر اساس روایتی از امام علی(ع)، ر رشوه گیرنده، از حق ولایت محروم است، هیچ گروهی گرفتار رشوه نشدند مگر آن که، گرفتار ترس و اضطراب و نگرانی شدند.

سعیدی پور در ادامه به مبحث حکمت هلال ماه در آیه 189 پرداخت و اضافه کرد: این آیه از فایده جلوه های مختلف ماه نو سخن می گوید و با این تغییرات تمامی امور مسلمین از جمله، حج، نماز، روزه و سایر موارد و احکام مختص آن ها مشخص و تنظیم می شود و علاوه بر آن الگوی یک نظم جهانی در امور را بین مسلمین ارائه داده و در عین حال مردم را از مسائل خرافی دور می کند.

وی در بیان مفاهیم آیات 190 و191سوره گفت: این آیات به ضرورت دفاع و مقابله در برابر ظلم، فتنه و شرک تصریح کرده و بر دفاع و ایستادگی در مقابل ظلم تا بیرون کردن ستمگران و متعدیان به حقوق مسلمین تأکید می فرماید.

سعیدی پور مراحل برخورد با دشمن را بی اعتنایی، اعراض، خشونت و جنگ عنوان کرد و در خاتمه، دو جلسه بعد را به جهت ایام عزاداری اربعین حسینی تعطیل اعلام کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط